Анастасія Рябчук, дослідниця кафедри суспільних наук Університету Йоганнесбурга, прокоментувала Громадському причини теракту, який стався напередодні на північному сході країни та забрав життя щонайменше 19 осіб. Відповідальність за напад взяло на себе терористичне угруповання «Боко Харам».

«Спочатку діяльність «Боко Харам» була спрямована переважно проти християнського населення, проте останнім часом жертвами терористичної організації стають також ті мусульмани, які не поділяють її радикальні погляди. Тепер напади часто здійснюються на мечеті», - пояснює Анастасія Рябчук.

«Боко Харам» має відносно малу кількість послідовників: 7-10 тисяч на країну із населенням у більш ніж 170 мільйонів, але саме радикальними методами та нарощуванням кількості терактів, вони і привертають до себе увагу. Їхня активізація також частково пов'язана з заявою нового нігерійського президента-мусульманина про жорстку боротьбу з організацією.

За словами Анастасії Рябчук, «у Нігерії досі є актуальними питання освіти, економічних можливостей і ресурсів: це дуже багата країна, але водночас 80% її населення живе за межею абсолютної бідності та не має жодних перспектив. Така ситуація створює підґрунтя для поширення радикальних ідей».

Діяльність «Боко Харам» також свідчить про інфільтрацію в Африку Ісламської Держави, адже цьогоріч у березні терористичне угруповання проголосило себе її Західно-Африканською провінцією.

Поділитись: