Таблетки проти COVID-19 від Merck виявилися значно менш ефективними, ніж очікувалося. Україна зарезервувала цей препарат

Оновлені дані дослідження експериментальних таблеток проти COVID—19 від компанії Merck & Co (MRK.N) показали, що цей препарат значно менш ефективний у скороченні кількості госпіталізацій і смертей, ніж було відомо раніше.

Про це заявили розробники препарату, цитує Reuters.

У жовтні 2021 року дані Merck показали приблизно 50% ефективності таблеток проти коронавірусу на основі даних від 775 пацієнтів.

Натомість в останньому дослідженні таблеток взяли участь 1 433 пацієнти. Виробник ліків повідомив, що кількість госпіталізацій і смертей серед них зменшилася до 30%.

Агентство вказує, що нижча ефективність препарату Merck може мати серйозні наслідки: невідомо, чи продовжать країни резервувати купівлю таблеток.

Федеральні регулювальні органи охорони здоров'я США повідомили, що нові таблетки Molnupiravir від Merck ефективні проти коронавірусу, проте потрібна думка сторонніх експертів стосовно потенційних ризиків препарату для вагітних, пише Associated Press.

Так, у звіті Управління контролю за харчовими продуктами та ліками США (FDA) йдеться про декілька потенційних ризиків для здоров'я після вживання препарату Molnupiravir, зокрема можливу токсичність препарату для розвитку плода в утробі матері.

І все ж Merck планує виготовити 10 мільйонів курсів лікування до кінця цього року, принаймні 20 мільйонів планують виготовити у 2022 році. Компанія має контракт із урядом США на постачання до 5 мільйонів курсів за ціною 700 доларів за курс.

Що це за препарат?

Таблетки проти COVID-19 від американської компанії Merck Sharp & Dohme стали першими у світі, які дозволили використовувати для лікування хворих. Відповідний документ надала Велика Британія.

Препарат під назвою Lagevrio (молнупіравір) дозволили застосовувати людям, які мають легку та помірну форму COVID-19 і принаймні один фактор ризику розвитку тяжкого захворювання (ожиріння, старший вік, цукровий діабет або захворювання серця).

Згодом ліки схвалив і регулятор Європейського Союзу. Показники ефективності цих таблеток проти госпіталізації та смерті під час інших випробувань становили 50%.

Напередодні міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що Україна вже має бронь у виробників Pfizer та Merck на їхні нові ліки проти COVID-19, тому отримає препарати однією з перших.