Таємниця найбагатшої людини України та серія неправдоподібних самогубств (огляд преси)

default/Таємниця найбагатшої людини України та серія неправдоподібних самогубств (огляд преси)
Зберегти
Вигляд

The Financial Times коментує вчорашнє голосування у Верховній Раді за закон «Про ринок природного газу». «Згідно статтям закону, Україна розділить фінансово нерентабельний конгломерат Нафтогаз на окремі бізнеси по видобутку, транзиту, зберіганню та постачанню газу. Нафтогаз став величезною діркою в державному бюджеті, якому не вистачає коштів. Компанія отримала великі збитки через субсидування ціни на газ для населення та неврегульованість системи рентних платежів», - пише видання. «Уряд має надію, що новий закон привабить інвесторів для модернізації та спільного управління газотранспортною системою, яка є ключовим елементом для поставок російського газу на європейські ринки. Закон також встановлює відкритий ринок для трейдерів». The Financial Times повідомляє, що деякі статті закону шкодять інтересам газового олігарха Дмитра Фірташа.

«На переломі. У другому за розмірами місті України не має ризиків повстання, але до повної безпеки - теж далеко». Британський журнал The Economist у своєму новому номері оцінює ситуацію в Харкові. «Протягом останніх місяців місто сколихнуло кілька десятків вибухів. Українська влада каже, що ці атаки є частиною російської кампанії терору. Лідер ДНР погрожував дійти до Харкова, де за його словами, на нього чекають прихильники. Губернатор Ігор Райнін повідомив, що більшість його робочого часу займають питання безпеки міста», - повідомляє The Economist. «Найбільшими загрозами для Харкова є економічні. Сергій Жадан, письменник та місцевий активіст, каже, що фінансова нестабільність турбує людей не менше, ніж тероризм. Як і всій українській економіці, найбільші підприємства Харкова зав’язані на торгівлі з Росією. Їх переорієнтація вимагає інвестицій, які важко залучити в умовах війни».

«Таємниця найбагатшої людини України та серія неправдоподібних самогубств». Newsweek публікує матеріал про серію загадкових убивств людей, пов’язаних з Партією регіонів та олігархом Ринатом Ахметовим. «Війна України з проросійськими сепаратистами – це не єдиний конфлікт в країні... Реформатори з боєм намагаються також звільнити корумповані державні установи від тісних обійм деяких дуже багатих бізнесменів», - пише Максим Такер. «За останні три місяці щонайменше вісім чиновників, які отримали призначення за режиму Януковича …померли за загадкових обставин. І українські правоохоронці не хочуть говорити про цих людей». «Коли бачиш як головні прокурори країни виходять з приміщення Генпрокуратури у стильних костюмах та сідають у розкішні «Порше», «БМВ» та «Лендровери», стає зрозумілим, що та зарплата держпрокурора, яка еквівалентна 400 євро, не єдине джерело їхніх доходів. В одній будівлі прокурори представляють інтереси абсолютно різних груп. І коли за ними стоїть величезне багатство, тоді навряд чи ми скоро дізнаємось правду про загадкові смерті», - вважає Максим Такер.

Le Mond зацікавилась темою зникнення в Молдові мільярда доларів. Три провідних банки країни видали три кредити саме на таку суму і ці гроші миттєво зникли. «Як міг зникнути з молдавських банків мільярд доларів? Офіційна влада дорого б заплатила, щоб про це дізнатись. Для маленької країни з населенням 4 мільйони – ця сума рівна 12,5 відсоткам річного ВВП». Транзакцію було проведено за декілька днів до парламентських виборів 30 листопада 2014-го. Адресати кредитів досі не встановлені. «Я не можу пояснити, як було можна вкрасти таку велику суму у такій маленькій країні!», - цитує видання представника ЄС в Республіці Молдова Пірккі Тапіолу. Згідно розслідування парламентської комісії, частина коштів була перерахована у чотири російських банки.