На Філіппінах унаслідок потужного тайфуну «Мангхут» щонайменше 36 людей загинули, ще десятки постраждали від зсувів ґрунту.

На Філіппінах унаслідок потужного тайфуну «Мангхут» щонайменше 36 людей загинули, ще десятки постраждали від зсувів ґрунту.

Про це повідомляє Associated Press.

Місцева поліція заявила, що 40 людей, в основному золотошукачі, залишилися заблокованими через зсуви ґрунту на півночі країни.

Близько півмільйона людей евакуювали з семи міст китайської провінції Гуандун. У Гонконгу влада закликала людей уникати гавані Вікторія, де вирує шторм.

У місті Тайшань китайської провінції Гуандун вітри посилилися до 162 км/год. Місцеві медіа повідомили, що потужний шторм підмив прибережний готель у місті Шенчжень.

Зранку 16 вересня було відомо, що внаслідок тайфуну «Манґхут» на Філіппінах загинули щонайменше 28 осіб.

Раніше повідомляли, що до узбережжя Філіппін наближається найсильніший в 2018 році супертайфун Мангхут. Через попередження про стихійне лихо тисячі жителів країни змушені евакуюватись. Вже 12 вересня, пориви вітру «Манґхута» сягали 290 км/год, а його діаметр — 900 км, що робило його супертайфуном 5 категорії.

Філіппіни потерпають від близько 20 тайфунів та штормів на рік. Метеорологи кажуть, що Манґхут буде найсильнішим в 2018 році.

Найсильнішим зареєстрованим на Філіппінах штормом був супертайфун «Хайянь» в 2013 році, внаслідок якого понад 5 тисяч людей загинули, а мільйони втратили свої домівки.

12 вересня у трьох штатах США запровадили режим надзвичайного стану через наближення урагану «Флоренс».

Раніше повідомлялося, що у Північній Кароліні, Південній Кароліні та Вірджинії оголосили обов’язкову евакуацію понад мільйона мешканців через наближення урагану.

27 травня у трьох штатах США оголосили надзвичайний стан через наближення урагану «Альберто».

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile