ENRU

Тайфун на Філіппінах: 36 загиблих, 40 людей постраждали через зсуви ґрунту

Data?1537096693
Мешканець філіппінського селища збирає уламки своєї домівки після тайфуну, 16 вересня 2018 Фото: FRANCIS R. MALASIG/ EРА-EFE

На Філіппінах унаслідок потужного тайфуну «Мангхут» щонайменше 36 людей загинули, ще десятки постраждали від зсувів ґрунту.

Про це повідомляє Associated Press.

Місцева поліція заявила, що 40 людей, в основному золотошукачі, залишилися заблокованими через зсуви ґрунту на півночі країни.

Близько півмільйона людей евакуювали з семи міст китайської провінції Гуандун. У Гонконгу влада закликала людей уникати гавані Вікторія, де вирує шторм.

У місті Тайшань китайської провінції Гуандун вітри посилилися до 162 км/год. Місцеві медіа повідомили, що потужний шторм підмив прибережний готель у місті Шенчжень.

Зранку 16 вересня було відомо, що внаслідок тайфуну «Манґхут» на Філіппінах загинули щонайменше 28 осіб.

Раніше повідомляли, що до узбережжя Філіппін наближається найсильніший в 2018 році супертайфун Мангхут. Через попередження про стихійне лихо тисячі жителів країни змушені евакуюватись. Вже 12 вересня, пориви вітру «Манґхута» сягали 290 км/год, а його діаметр — 900 км, що робило його супертайфуном 5 категорії.

Філіппіни потерпають від близько 20 тайфунів та штормів на рік. Метеорологи кажуть, що Манґхут буде найсильнішим в 2018 році.

Найсильнішим зареєстрованим на Філіппінах штормом був супертайфун «Хайянь» в 2013 році, внаслідок якого понад 5 тисяч людей загинули, а мільйони втратили свої домівки.

12 вересня у трьох штатах США запровадили режим надзвичайного стану через наближення урагану «Флоренс».

Раніше повідомлялося, що у Північній Кароліні, Південній Кароліні та Вірджинії оголосили обов’язкову евакуацію понад мільйона мешканців через наближення урагану.

27 травня у трьох штатах США оголосили надзвичайний стан через наближення урагану «Альберто».