Журналіст «Радіо Свобода» Крістофер Міллер заявив, що прес-секретарка президента Зеленського Юлія Мендель неправа, коли говорить, що у США речники можуть поводити себе щодо журналістів так, як це робить вона.

Про це Міллер заявив в ефірі програми «Нині вже» на hromadske.

За його словами, нещодавно він також зіткнувся з подібною поведінкою Мендель.

Журналіст розповів, що 13 вересня на форумі YES у Києві він підійшов до Зеленського і запитав, чи пам’ятає він його і чи можна поставити запитання. Президент відповів: «Так, будь ласка».

«Я почав запитувати, але встиг сказати лише одне речення, коли Юлія Мендель підійшла до мене з-за спини, чим дуже мене здивувала. Вона схопила мене за праву руку і за спину і почала тягнути мене. Це було дуже неприємно», — зазначив Міллер.

Він наголосив, що це перешкоджання професійній діяльності журналіста, а також додав, що Мендель «абсолютно неправа», коли говорить, що подібна поведінка є нормальною для прес-секретарів у США.

«Такого в Америці просто не буває», — сказав він.

Міллер додав, що Офіс Зеленського часто поводить себе подібним чином з журналістами незалежних медіа, коли ті намагаються поставити запитання, які Офіс розцінює як критичні щодо Зеленського або його команди.

«Я бачив, як добре Офіс ставиться до каналів та ЗМІ, що лояльні до президента, і як геть інакше — до «Радіо Свобода», яке критикує цю владу, як і будь-яку, яка була до неї», — резюмував журналіст.

Зазначимо, що журналістка видання «Лівий берег» Наталія Шимків розповіла hromadske, що в неї також був конфлікт з Мендель — коли зустрічали українських моряків та політв'язнів у аеропорту Бориспіль, прес-секретарка президента штовхнула її, бо Шимків зайшла за червону обмежувальну лінію.

«Насправді було дуже дивно і агресивно, я фактично не робила нічого поганого, тому що я стояла біля своїх колег, просто за червоною лінією», — розповіла вона.

Нагадаємо, журналіст «Радіо Свобода» Сергій Андрушко хотів поставити Зеленському запитання щодо розслідування програми «Схеми» про главу Офісу президента Андрія Богдана, але Мендель відштовхнула його.

Своєю чергою, Мендель пояснила, що журналісти не мають порушувати безпеку першої особи, а також повинні «бути цивілізованими».

Згодом «Радіо Свобода» опублікувала повне відео інциденту.

Поділитись: