«Талібан» наказав закрити всі перукарні та салони краси для жінок в Афганістані
Радикальне угруповання «Талібан», що контролює владу в Афганістані, наказало закрити перукарні та салони краси для жінок.
Про це пише BBC.
Міністерство з питань пороку та доброчесності 2 липня дало підприємствам один місяць для виконання цього наказу.
«"Талібан" відбирає в афганських жінок основні права людини. Схоже, у "Талібану" немає жодного політичного плану, крім зосередження на жіночих тілах. Вони намагаються усунути жінок на всіх рівнях суспільного життя», — розповіла жінка з Афганістану, яка попросила зберегти анонімність.
Уряд «Талібану» не пояснив, що стало причиною заборони, і не розповів про можливі альтернативи для жінок, якщо такі є.
«Талібан» уже закривав салони краси, коли угруповання захоплювало владу між 1996 і 2001 роками. Але їхню роботу поновили після вторгнення США в Афганістан у 2001 році.
Салони краси залишалися відкритими навіть після повернення «талібів» до влади у 2021 році, а втім, вітрини магазинів часто закривали, а зображення жінок розписували фарбою, щоб приховати їхні обличчя.
Стан жінок в Афганістані
В ООН заявляють, що фіксують дискримінаційні укази та заходи щодо жінок в Афганістані від серпня 2021 року — після приходу до влади радикального угруповання «Талібан».
Так, у вересні 2021-го в Афганістані призупинили середню освіту для дівчат. В UNAMA (Місія сприяння ООН в Афганістані) зазначають, що хоча «Талібан» обіцяв дозволити середню освіту для дівчат після узгодження навчальної програми з ісламськими цінностями та культурними нормами, прогресу в цьому питанні не відбулося.
А в грудні 2022 року Міністерство вищої освіти країни призупинило навчання жінок в університетах. В ООН пояснюють, що відмова в доступі до освіти може позначитися на фізичному та психічному здоров’ї жінок, а також призвести до домашнього насильства.
Також в Афганістані обмежили право жінок подорожувати чи працювати поза межами свого дому й мати доступ до громадських місць. Крім того, жінок виключили з усіх рівнів ухвалення державних рішень.
В ООН додають, що станом на 2023 рік 13,8 мільйона афганських жінок і дівчат потребують гуманітарної допомоги.
У Кабулі, столиці Афганістану, у квітні 2023 року група жінок вийшла на вулицю із закликом до інших країн не визнавати уряд «Талібану». Протест відбувався напередодні саміту ООН.
- Поділитися: