Набуло чинності рішення Укрзалізниці підвищити тарифи на вантажні перевезення залізницею на 14,2%. В Укрзалізниці пропонують підвищувати тарифи на перевезення вантажів щокварталу.

У прес-службі компанії зазначають, що надіслали пропозицію своїм клієнтам, які перевозять вантажі залізницею. Наразі дана пропозиція перебуває на обговоренні.

«Найголовнішим є те, що сьогодні вже не стоїть питання про доцільність введення автоматичної індексації тарифів. Залишається лише вирішити, в які терміни це буде зроблено, оскільки загальна система тарифоутворення, як обговорювалось на нараді в Державній регуляторній службі, буде розроблена Укрзалізницею спільно з учасниками ринку та державними органами до 1 липня 2019 року і має усунути всі недосконалості існуючої системи як то розрив у вартості перевезення вантажів , порожнього пробігу та доповнена необхідними елементами автоматичної індексації», — повідомив директор з економіки та фінансів Укрзалізниці Андрій Рязанцев.

Водночас в Укрзалізниці наразі розмірковують вкладати у нові тарифи на перевезення вантажів ще й інвестиційну складову, щоб таким чином забезпечувати більше оновлення інфраструктури.

Зазначимо, що рішення про підвищення тарифів Укрзалізниця ухвалила з метою покриття поточних витрат на здійснення вантажних перевезень.

Нагадаємо, що напередодні стало відомо, що уряд затвердив новий фінансовий план Укрзалізниці, яким передбачено підвищення тарифів на вантажні перевезення на 14,2%. Оновлені тарифи затвердила Державна регуляторна служба.

Раніше проти підвищення тарифів на вантажні перевезення виступали представники бізнесу, які користуються послугами Укрзалізниці.

Водночас в Укрзалізниці повідомляли, що планують отримати 5 млрд грн від підвищення тарифу на вантажні перевезення.

Поділитись: