Після підвищення тарифів на вантажні перевезення Укрзалізниця планує залучити 5 мільярдів гривень, які використають на проведення інвестицій у закупівлю нових вантажних вагонів та локомотивів.

Після попереднього підвищення вартості вантажних перевезень, яке відбулося наприкінці 2017 року, Укрзалізниця отримала 8 мільярдів гривень, які спрямували, у тому числі, на придбання локомотивів General Electric.

«Оскільки рік уже розпочався, а індексація — ще ні, то за прогнозами вдасться отримати від неї не більше 5 млрд грн. Куди їх використовувати серед маси варіантів? Тут ми готові до діалогу з ринком», — повідомив директор з економіки та фінансів Укрзалізниці Андрій Рязанцев.

Зазначимо, за розрахунками Укрзалізниці, тарифи на вантажні перевезення у 2019 році мають зрости на 14,2%. Водночас рішення про підвищення тарифів ще не ухвалили через супротив бізнесу, який користується послугами вантажних перевезень компанії.

Укрзалізниці підвищили вартість постільної білизни та напоїв для пасажирів поїздів далекого сполучення. Так, вартість постільної білизни зросла з 30 гривень до 50 гривень за комплект.

Раніше повідомлялось, що протягом 2019 року Укрзалізниця планує підвищити ціни на квитки на 12,4%.

Також повідомлялося, що Укрзалізниця планує інвестувати до $1 млрд в економіку, але за умови підвищення вартості вантажних тарифів.

Поділитись: