Тенденція до кремації померлих зростає у великих українських містах — Мінрегіонрозвитку

У великих українських містах зростає тенденціядо кремації померлих. Водночас на периферійнійтериторія України така тенденція не спостерігається через відсутність крематоріїв.

У великих українських містах зростає тенденція до кремації померлих. Водночас на периферійній територія України така тенденція не спостерігається через відсутність крематоріїв.

Про це в ефірі каналу «UA:Перший» повідомила начальник відділу комунального обслуговування Міністерства регіонального розвитку Ольга Божок.

«Ментально, як виявилось, ми це досліджували, українці вже більш схиляють до кремації і ця тенденція з кожним роком зростає», — сказала Божок.

Вона уточнила, що така тенденція спостерігається саме у Києві. «У Києві у 2017 році 61% померлих були кремовані відповідно до їх волевиявлення. Тобто більше половини, і з кожним роком ця цифра  зростає», — зазначила вона.

«Чому у нас маленька статистика кремації по всій Україні? Бо крематоріїв на всю Україну є лише три: це в Києві, Харкові та Одесі. Тобто в усіх цих містах тенденція кремації зростає, а в інших містах — проблематично через перевезення», — додала Божок.

Вона пояснила, що згідно законодавства, крематорій як установа може бути лише комунальної форми власності — тобто будуватись за кошти місцевих бюджетів. «На жаль, місцеві бюджети не завжди мають такі кошти», — сказала чиновниця.

Також вона зазначила, що українські крематорії застарілі і мають негативний вплив на навколишнє середовище.

Зазначимо, у більшості країн світу крематорії є приватною власністю.

Раніше Божок заявила, що нестача землі для кладовищ в Україні призводить до вирубки лісів.

Нагадаємо, Кабінет міністрів запропонував запровадити біопоховання в парках та скверах.