«Тепер я веду просте життя»: колишній міністр зв'язку Афганістану влаштувався водієм служби доставки їжі в Німеччині
Колишній міністр зв'язку Афганістану Саєд Ахмад Шах Садаат після відставки влаштувався водієм служби доставки їжі у німецькому Лейпцигу.
Про це пишуть RND та Frankfurter Rundschau з посиланням на Leipziger Volkszeitung.
Садаат потрапив до Німеччини у грудні 2020 року. Як розповідає чоловік, коли в нього закінчилися заощадження, він почав шукати роботу, і зрештою влаштувався у службу доставки їжі під назвою Lieferando: «Тепер я веду просте життя».
Чоловік розповідає, що на відміну від Афганістану, поліція та політика в Німеччині не корумповані. У цій країні він почувається як удома. Проте працювати з комунікаційними технологіями досі планує.
Завдяки службі доставки він хоче накопичити кошти на курси німецької мови, а в перспективі — влаштуватися в телекомунікаційну компанію Telekom.
Як він потрапив у Німеччину?
Садаат був міністром зв'язку в кабінеті президента Ашрафа Гані, який після захоплення Афганістану талібами втік із країни в Об'єднані Арабські Емірати.
До 2020 року Садаат займався розширенням мережі мобільного зв'язку для сільського населення. На цій посаді йому вдалося розбудувати порівняно стабільну мережу зв'язку. Так, він надав доступ до стільникових мереж приблизно 10 мільйонам афганців.
Проте, як зазначає видання, у 2020 році члени афганського уряду на чолі з тодішнім президентом Ашрафом Гані почали переказувати кошти з міністерств на свої власні рахунки. Так вони хотіли захистити себе, якщо талібам удасться захопити владу.
Проте, як заявляє Садаат, він не поділяв таку ініціативу. Через це йому й довелося піти у відставку. Зрештою, у грудні 2020 року він утік до Німеччини.
Що зараз відбувається в Афганістані?
Після оголошення про виведення військ США й НАТО з Афганістану у травні 2021 року там почалися активні воєнні дії. Вони зрештою призвели до захоплення влади бойовиками угруповання «Талібан» 15 серпня. Президент Афганістану Ашраф Гані разом із сім'єю виїхав із країни до Об'єднаних Арабських Еміратів, щоб уникнути кровопролиття.
Зрештою, 19 серпня «Талібан» оголосив про створення «Ісламського Емірату Афганістан». Країна вже мала цю назву понад 20 років тому, коли «Талібан» контролював тамтешню владу.
Після виїзду Гані віцепрезидент Афганістану Амрулла Салех заявив, що за конституцією саме він тепер є очільником країни. Салех, за даними ЗМІ, наразі збирає коаліцію, що протистоятиме владі «Талібану» в Афганістані, у північній провінції Панджшер, яка єдина не визнала владу «Талібану».
Таліби, які вже правили Афганістаном у 1996-2001 роках, обіцяли не відновлювати сувору систему шаріату за середньовічним зразком. Проте люди на місцях стверджують, що це не так. ЗМІ повідомляють про померлих на акціях протесту, що відбувалися від 16 серпня. Західні країни спішно евакуюють своїх громадян та афганців з Афганістану.
- Поділитися: