Члени парламенту Великої Британії від Консервативної партії не змогли оголосити вотум недовіри лідерці партії, прем'єр-міністерці Терезі Мей. Про це повідомляє BBC.

Відтак, за вотум недовіри Терезі Мей проголосували 117 консерваторів, у той час як підтримали прем'єрку 200 парламентарів з Консервативної партії. Результат голосування парламентарі зустріли оплесками.

Щоб залишитись на посаді лідера партії і прем'єра, Мей потрібно було заручитися підтримкою щонайменше 158 з 315 депутатів-консерваторів.

Її підтримали 63% депутатів-консерваторів, 37% проголосували проти неї.

Нагадаємо, раніше у Консервативній партії Британії вирішили провести голосування щодо вотуму недовіри Терезі Мей. Голосування призначили на 12 грудня у зв'язку з низкою звернень депутатів, які були не згодні із планом Терези Мей щодо Brexit.

10 грудня прем’єрка Британії Тереза Мей підтвердила, що голосування парламенту за Brexit відкладається. Мей вирішила відкласти остаточне голосування парламенту, адже серед депутатів не було достатньої підтримки положень угоди про вихід з ЄС. Головним каменем спотикання стало питання про те, як виглядатиме єдиний сухопутний кордон Великої Британії з ЄС, між Північною Ірландією та республікою Ірландія. У своєму виступі у парламенті Тереза Мей заявила, що вестиме перемовини з ЄС щодо змін до угоди. У Брюсселі наполягають: нинішній варіант угоди ― єдиний можливий. 

Опозиція закликала прем’єрку Британії піти у відставку.

Напередодні Європейський суд вирішив, що Британія зможе розірвати угоду з ЄСпро Brexit в односторонньому порядку. і вона не потребуватиме згоди 27-х країн.

25 листопада країни ЄС ухвалили угоду з Британією про Brexit. Напередодні саміту прем’єрка Британії написала лист до народу, в якому закликала підтримати Brexit.

29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit. На переговорах Британії та ЄС вирішили продовжити перехідний період Brexit до 2020 року.

Остаточно вийти з ЄС Британія має 29 березня 2019 року.

Поділитись: