Опозиційна кандидатка у президенти Білорусі Світлана Тіхановська подала скаргу до Центрвиборчкому з вимогою скасувати оголошені попередні результати виборів, за якими перемагає чинний президент Олександр Лукашенко.

Про це повідомляють «Подъем» і «ТАСС».

Головна конкурентка Лукашенка вимагає визнати недійсними оголошені результати, де чинний президент нібито набирає понад 80% голосів, а вона — лише 10%.

Також Тіхановська вимагає повторного підрахунку голосів та повторного голосування на низці виборчих дільниць.

Що треба знати про вибори в Білорусі?

9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. Після завершення голосування в країні оприлюднили результати державного екзит-полу. За їхніми даними, за чинного главу держави Олександра Лукашенка (він 26 років на посаді) проголосували 79,7% виборців.

За попередніми результатами виборів, Лукашенко здобув 80,23%, а в опозиційної кандидатки Світлани Тіхановської — 9,90%. Тіхановська не визнає офіційних результатів виборів президента, а також заявляє про готовність до довготривалих протестів у країні.

Незгодні з результатами люди вийшли на акції протесту в різних містах Білорусі. Силовики жорстоко придушували ці акції, застосовуючи водомети, світло-шумові гранати та гумові кулі. Влада повідомила про затримання 3 тисяч людей та поранення приблизно 50 протестувальників.

Зранку 10 серпня Слідчий комітет повідомив про відкриття кримінальних справ через масові протести. Там кажуть, що протестувальники вчиняли насильство до правоохоронців, проте про дії самих правоохоронців не згадують.

Про події після закриття дільниць у Білорусі читайте в нашому онлайні.

Поділитись: