У соцмережі TikTok нещодавно з'явилося відео, на якому чоловік накладає на себе руки. Попри те, що оригінальний ролик видалили, у мережі поширюються копії, які TikTok не встигає вилучити. Тож користувачі вирішили самостійно попереджати одне одного про вміст відео.

Про це повідомляє BBC та The Verge.

У TikTok наприкінці серпня з'явилося відео, як чоловік спочатку розмовляє, а потім стріляє у себе. Ролик з'явився під час стріму у Facebook.

Відео почали масово поширювати у Twitter, Instagram та TikTok у перші вихідні вересня. У TikTok кажуть, що їхні системи автоматично виявляють ролики, що порушують користувацьку політику. Зокрема профілі, які декілька разів завантажують це відео, блокують.

Деякі користувачі постять стоп-кадр із початку відео та вказують, що цей ролик містить сцени самогубства, тому не варто його шукати.

Також просять: «Якщо ви бачите цього хлопця, гортайте далі».

У TikTok навіть подякували за таку користувацьку ініціативу:

«Ми вдячні членам нашої спільноти, які повідомили про вміст та застерегли інших від перегляду чи обміну такими відео на будь-якій платформі, з поваги до людини та її родини».

А як у соцмережах захищають від чутливого контенту?

Його мають блокувати модератори чи спеціальні алгоритми. Проте у працівників, які слідкують за таким контентом, також погіршується психічне здоров'я. Наприклад, Facebook виплатить 52 мільйони доларів компенсації своїм нинішнім і колишнім модераторам контенту, в яких через роботу в соцмережі виникли проблеми зі психічним здоров’ям.

Куди звертатися, якщо необхідна психологічна допомога?

У Києві працює цілодобовий «Телефон довіри» Центру медико-психологічної допомоги та профілактики кризових станів:

  • 044 456 17 02,
  • 044 456 17 25.

В Україні цілодобово працює «гаряча лінія» з попередження суїцидів та психологічної підтримки Lifeline Ukraine для ветеранів за номером 7333.

За номером 0-800-501-701 працює Всеукраїнський телефон довіри.

Поділитись: