Тимчасова президентка Болівії Жанін Аньєс закликала парламент країни схвалити закон, що дозволить провести нові президентські вибори.

Про це повідомляє AFP.

Відповідну пропозицію Аньєс надіслала законодавцям 20 листопада.

Ця пропозиція також містить прохання визнати недійсними попередні вибори, проведені 20 жовтня, та сформувати новий Виборчий трибунал, що виконує в цій південноамериканській країні функції центральної виборчої комісії.

Раніше повідомлялось, що у Болівії внаслідок зіткнень між прихильниками поваленого президента Ево Моралеса і силовиками загинули 6 людей, ще понад 100 дістали поранення, близько 200 — арештовані.

Колишній президент Болівії Ево Моралес втік до Мексики, яка надала йому політичний притулок. У Росії вже похвалили владу Мексики за «суверенну самостійність».

10 листопада Моралес подав у відставку на тлі масових протестів у Болівії та вимоги армії піти з посади.

Протести розпочалися після президентських виборів 20 жовтня. На них перемогу здобув Ево Моралес. Його головний суперник на виборах, колишній президент Карлос Меса, не визнав результатів голосування. Після цього люди почали виходити на масові акції протесту. Моралес оголосив режим надзвичайного стану і звинуватив опозицію в спробі організувати державний переворот.

Однак згодом він оголосив про проведення нових виборів.

Сенаторка болівійської опозиції Жанін Аньєз проголосила себе тимчасовою виконувачкою обов’язків президента країни після відставки Ево Моралеса.

Поділитись: