У Болівії внаслідок зіткнень між прихильниками поваленого президента Ево Моралеса і силовиками загинули 6 людей, ще понад 100 дістали поранення, близько 200 — арештовані.

Про це повідомляє Deutsche Wellе посилаючись на болівійські ЗМІ.

Напередодні профспілка виробників коки організував марш протесту в місті Сакаба, домагаючись повернення Моралеса. Протестувальники спробували прорватися через поліцейський кордон, щоб пройти до місця збору учасників акції. Насильство виходило як з боку демонстрантів, так і з боку військових поліцейських.

Уряд тимчасового президента Болівії Жанін Аньєс висловило жаль з приводу жертв і скликав круглий стіл за участю представників всіх сторін, який має відбутися в місті Кочабамба 16 листопада.

Аньєс сказала, що Моралес може повернутися до Болівії, але йому доведеться постати перед судом.

Тим часом Ево Моралес, який перебуває у вигнанні в Мексиці, через Twitter закликав військових і поліцію припинити вбивства, підкресливши, що боліваріанська уніформа не має бути заплямована кров`ю народу. Раніше він закликав до посередництва між перехідним урядом, громадянським суспільством і представниками його партії «Рух до соціалізму».

Раніше сенаторка болівійської опозиції Жанін Аньєз проголосила себе тимчасовою виконувачкою обов’язків президента країни після відставки Ево Моралеса.

Напередодні колишній президент Болівії Ево Моралес втік до Мексики, яка надала йому політичний притулок. У Росії вже похвалили владу Мексики за «суверенну самостійність».

10 листопада Моралес подав у відставку на тлі масових протестів у Болівії та вимоги армії піти з посади.

Протести розпочалися після президентських виборів 20 жовтня. На них перемогу здобув Ево Моралес. Його головний суперник на виборах, колишній президент Карлос Меса, не визнав результатів голосування. Після цього люди почали виходити на масові акції протесту. Моралес оголосив режим надзвичайного стану і звинуватив опозицію в спробі організувати державний переворот.

Однак згодом він оголосив про проведення нових виборів.

Поділитись: