Журнал Time опублікував список найбільш впливових людей 2020 року. До нього, окрім політиків та музикантів, цьогоріч потрапила рекордна кількість активістів, науковців та медиків.

Список журнал опублікував у себе на сайті.

Зазначимо, що він не є рейтингом і не розподілений за місцями. Усіх діячів об'єднали за категоріями «Лідери», «Титани», «Діячі мистецтва» і «Кумири».

Із політиків до списку потрапили президент США Дональд Трамп, голова КНР Сі Цзіньпін, а також Ангела Меркель, Джо Байден та Ненсі Пелосі.

Відзначили також президента Бразилії Жаїра Болсонару, який, за версією журналу, мав найгірший вплив під час боротьби з епідемією та пожежами в лісах Амазонії.

Також до списку потрапили інфекціоніст із Мюнхена Камілла Роте, вірусологи Ши Чженлі та Чжан Юнчжен та медсестра з Нью-Йорку Еммі О’Салліван. Усі вони зробили великий внесок у боротьбу з COVID-19.

Найвпливовішими людьми цього року стала також низка активістів. До списку категорії «Ікона» потрапили засновники руху BlackLivesMatter Алісія Гарза, Опал Тометі та Патрісс Каллорс. 

До списку Time також внесли активіста з Гонконгу Натана Лоу та японську активістку Шиорі Іто, яка стала символом руху MeToo в країні.

Президента Росії Володимира Путіна, який часто потрапляв у цей список, у 2020 році там немає.

Як обирають найвпливовіших людей?

Із 2004 року журнал Time публікує список «Time 100» за критеріями, які обирають редактори журналу. Спочатку таких критеріїв було лише три: людина має прийти до свого нинішнього статусу через публічну владу (як-от президенти), мати реальний великий вплив на події сучасності, або ж впливати на життя інших своїм моральним прикладом.

Пізніше редактор видання Річард Стенгель уточнив, що журнал шукає своїх кандидатів серед людей, «чиї ідеї змінюють світ».

Поділитись: