Тиск із Офісу президента й неголосування за Шкарлета. Ясько розповіла, чому пішла з посади голови делегації ПАРЄ

Депутатка фракції «Слуга Народу» Єлизавета Ясько в студії hromadske. Київ, 18 січня 2021 року
Депутатка фракції «Слуга Народу» Єлизавета Ясько в студії hromadske. Київ, 18 січня 2021 рокуОлексій Нікулін / hromadske

ОНОВЛЕНО (19 січня, 01:20). Цю новину змінили, виправивши неточності в цитатах Єлизавети Ясько. Перепрошуємо в читачів та пані Ясько за неточність.

Депутатка фракції «Слуга Народу» Єлизавета Ясько заявила, що частина її колег та Офіс президента співпрацює з депутатами фракції «Опозиційна платформа — За життя», зокрема й через інформаційні телеканали, пов’язані з головою політради ОПЗЖ Віктором Медведчуком.

Так Ясько пояснила тиск на неї з вимогою відставки з посади голови делегації України до Парламентської асамблеї Ради Європи. При цьому депутатка відмовилася називати конкретні прізвища людей, які такий тиск на неї чинили.

Як розповіла Ясько в етері програми «Мокрик По Живому», формальним приводом до її відставки стала відмова підписувати лист про призначення віцепрезидентом делегації «слугу» Олександра Мережка, до діяльності якого вона ставиться критично. Через це її в ОП начебто звинувачували в «антидержавній діяльності».

«Олександр Мережко — це людина, яка корумпована точно не недержавними інтересами, а чимось зовсім іншим... яка знімала проукраїнські правки з різних постанов», — так охарактеризувала Мережка Ясько.

Іншим приводом до тиску, за словами Ясько, стала відмова підтримати призначення Сергія Шкарлета міністром освіти й науки. Депутатка утрималася під час голосування. «Це означає, що я не була "за"Для мене це і є "проти"», — так вона пояснила свою позицію.

Депутатка фракції «Слуга Народу» Єлизавета Ясько в студії hromadske. Київ, 18 січня 2021 рокуОлексій Нікулін / hromadske

Окрім Мережка, депутатка також розкритикувала свого однопартійця, голову комітету з питань економічного розвитку Дмитра Наталуху через лобіювання ним «інтересів конкретних державних підприємств» і закону про локалізацію, яка «йде врозріз із нашими євроінтеграційними зобов’язаннями».

Розкритикувала Ясько й заступницю голови фракції Євгенію Кравчук, назвавши її «абсолютно несамостійною людиною» й звинувативши її в провалі інформаційної політики «слуг» у Раді.

«Я вважаю, коли людина йде на інформаційну співпрацю з каналами, які є ворожими для українських інтересів, треба порушувати питання, які інтереси ця людина переслідує і в чиїх інтересах діє», — додала депутатка.

11 січня обрали нову очільницю делегації України в Парламентській асамблеї Ради Європи — нею стала народна депутатка від «Слуги Народу» Марія Мезенцева. Єлизавета Ясько вже тоді заявила про тиск на неї, але не конкретизувала, в чому він полягав.

«Корупція та девальвація совісті стали нормою життя деяких моїх деяких колег по фракції. До цього додалося відверте схиляння перед російським порядком денним»,— так депутатка прокоментувала своє зняття з посади, додавши, що проти неї голосували колеги по фракції спільно з ОПЗЖ.