ENRU

Тютюновий монополіст «Тедіс» сплатив штраф у повному обсязі — ГПУ

Тютюнова компанія «Тедіс-Україна» сплатила до держбюджету другий транш 300-мільйонного штрафу, накладеного на неї.

Про це у Facebook повідомила прес-секретар генерального прокурора Лариса Сарган.

Вона зазначила, що другий транш 300-мільйонного штрафу вже зараховано до держбюджету.

Лариса Сарган

Сарган нагадала, що перший транш у сумі 106 505 700 гривень був перерахований 26 квітня цього року.

«В суботу, 13 травня, з банківських рахунків «Тедіс-Україна», відповідно до платіжних доручень, опублікованих на сайті ГПУ 26 квітня, гроші були перераховані на адресу Держказначейства», — повідомила Сарган.

За її словами, причинами затримки у зарахуванні коштів на рахунки бюджету стали організаційні та процесуальні особливості, пов'язані із розслідуванням кримінального провадження проти керівників компанії.

Як відомо, 18 травня заплановано чергове судове засідання у справі, де «Тедіс» оскаржує штраф АМКУ. В ході минулого судового засідання 28 квітня адвокати не змогли пояснити поведінку компанії, але сказали, що і «надалі планують продовжувати оскаржувати штраф».

Нагадаємо, 16 грудня 2016 року Антимонопольний комітет України оштрафував тютюнового монополіста – компанію «Тедіс» (раніше «Мегаполіс») на сумму 431 млн грн за зловживання монопольним становищем. Компанія оскаржила дане рішення в Господарському суді Києва.

Однак 26 квітня Генпрокурор Юрій Луценко заявив про те, що компанія «Тедіс» сплатила частину цього штрафу в розмірі 300 млн грн до державного бюджету.

Цю інформацію 27 квітня підтвердив Громадському керівник Департаменту з розслідувань особливо важливих справ у сфері економіки Володимир Гуцуляк.

Нагадаємо також, що 12 травня Печерський суд Києва скасував арешт рахунків «Тедіс Україна» у «Приватбанку» та в «Райфайзен Банк Аваль», а також зобов’язав повернути компанії вилучені тютюнові вироби.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram