Ткаченко виступив за негайне зупинення демонтажу будівлі «Квіти України»

Міністр культури Олександр Ткаченко вважає, що демонтаж будівлі «Квіти України» у Києві, проти якого виступають активісти, потрібно негайно зупинити.

Про це він написав у Facebook.

Каже, що солідарний із позицією громадськості, яка проти знесення споруди.

«Хоч забудовник відмовляється це робити і наполягає на своєму, хотів би звернути увагу, що допоки є сумніви щодо законності містобудівних умов і обмежень — початок будь-яких будівельних чи демонтажних робіт є неправомірним», — зазначає міністр.

Додає, що зупинка демонтажу має тривати до розв'язання питання про надання будівлі охоронного статусу, на якому наполягають активісти.

Що відбувається?

Ініціатива «Зберегти Квіти України» 12 липня заявила, що у Києві забудовник розпочав демонтаж будівлі «Квіти України» на вулиці Січових Стрільців, 49. На її місці планують створити торгово-офісний центр. Після обіду активісти змогли проникнути на територію та тимчасово зупинити демонтаж.

11 липня у забудовника заявляли, що не будуть зупиняти реконструкцію та не хочуть публічних обговорень.

Згідно з рендером, який опублікував забудовник Олексій Пишний, автентичну будівлю українського архітектора Миколи Левчука планують перетворити на торгово-офісний центр у стилі 2000-х років. Новий фасад нависатиме над дорогою і руйнуватиме історичний ансамбль вулиці Січових Стрільців, кажуть активісти.

Натомість захисники будівлі вимагають реставрувати її, а не реконструювати, а також знайти будинку нову сучасну функцію, яка зможе максимально залучити унікальний простір з атріумом без руйнування.

Що це за будівля?

Будинок на Січових Стрільців, 49 спроєктував на початку 80-х років архітектор Микола Левчук для комунального підприємства «Квіти України» — інституції, яка професійно займалася дослідженням квітів. Збудували її у 1985 році; тоді ж вона була відзначена премією Спілки архітекторів як будівля року.

Це був навчально-методичний павільйон з магазином, оранжереєю та дослідницьким центром. На першому поверсі продавали рослини, вище відбувалися виставки, ще в кількох приміщеннях були майстерні та курси флористики.