УКРАЇНА

Точна кількість самогубців серед військових невідома — уповноважений президента у справах ветеранів

25 квітня, 2018 14:43
УКРАЇНА/Точна кількість самогубців серед військових невідома — уповноважений президента у справах ветеранів
Зберегти
Вигляд
На сьогодні немає точної статистики, яка б вказувала, скільки ветеранів бойових дій на сході України скоїли самогубство.

На сьогодні немає точної статистики, яка б вказувала, скільки ветеранів бойових дій на сході України скоїли самогубство.

Про це «Радіо Свобода» повідомив уповноважений президента України у справах ветеранів Вадим Свириденко.

Так Свириденко прокоментував заяву народного депутата Олександра Третьякова, який напередодні заявив про тисячу суїцидів серед ветеранів.

«Ми не можемо цієї кількості з'ясувати, тому що багато суїцидів, скоєні на сьогоднішній день, є офіційними даними і стосуються чинних військових. Але є хлопці, які демобілізувались і на сьогоднішній день перебувають по домівках, і у разі (їхнього самогубства, — ред.) хто фіксує ці випадки —ми не знаємо», – зазначив він.

За його словами, зменшити кількість депресивних станів і суїцидів серед ветеранів бойових дій мала би спеціальна реабілітаційна служба, або ж центр психологічної реабілітації, про створення якого кажуть експерти.

Свириденко додав, що президент Петро Порошенко підтримує створення такого центру.

24 квітня голова парламентського комітету у справах ветеранів, депутат Олександр Третьяков заявив, що більше тисячі українських військових, які брали участь у бойових діях на Донбасі, скоїли самогубство. 

Нагадаємо, у лютому головний військовий прокурор Анатолій Матіос заявляв, що рівень самогубств в армії значно вищий за офіційні повідомлення Міністерства оборони.

За словами Матіоса, серед 313 тисяч учасників АТО — 518 осіб вчинили самогубства.

Пов`язані новини