Політика / Вибори

«Томос-тур» не порушує закон, але порушує принцип демократичних виборів – КВУ

Політика/Вибори/«Томос-тур» не порушує закон, але порушує принцип демократичних виборів – КВУ
Зберегти
Вигляд

Реклама кандидатів до офіційної реєстрації, зокрема нинішнього президента Петра Порошенка про надання Україні томосу і його так званий «томос-тур», не порушує чинного закону про вибори. Однак це порушує принципи демократичних виборів, зазначив в ефірі «Нині вже» на Громадському голова Комітету виборців України Олексій Кошель. 

«Було кілька хвиль реклами: «армія, мова, віра» і реклама із томосом. Це можна по-різному оцінювати, але це не підпадало в рамки чинного законодавства... Так само як і реклама Юлії Тимошенко, як і реклама, яку можна розглядати як реклама партії «Слуга народу», Анатолія Гриценка. Ідеться про 17 потенційних кандидатів на той час, і вони не порушили закон, але ми публічно звертались і пропонували припинити рекламні кампанії, оскільки це в межах чинного законодавства, але порушує самі принципи демократичних виборів», – зазначив Кошель. 

Голова Комітету виборців також відзначив, що чинні президенти традиційно активізують діяльність перед виборами. Це стосується і публічних виступів, і законодавчої діяльності. Так само перед парламентськими виборами, політичні партії пропонують проекти, які дублюють їхні передвиборчі кампанії.

«Ми останній рік спостерігаємо, коли реєструються велика кількість законопроектів, які дублюють гасла передвиборчої кампанії: законопроект про подвоєння пенсій, які проживають у сільській місцевості, про скасування заборгованості по тарифах для пенсіонерів. Заборонити здійснювати депутатську діяльність чи змусити президента бути менш активним – це неможливо прописати навіть на рівні законодавства. Ми можемо рекомендувати не використовувати власні важелі для піар-кампаній, які можуть використовуватись, але у цьому разі не більше», – додав Кошель. 

Раніше в ЧЕСНО зазначили, що кандидати використовують президентську кампанію для піару перед виборами в Раду.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Найбільша проблема цих виборів – незаконна агітація, тіньові кошти та війна між штабами 

Нагадаємо, ЦВК зареєструвала 44 кандидати в президенти України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Порошенко, Зеленський чи Тимошенко? Соціологи про вибори-2019

31 грудня в Україні розпочалася передвиборча кампанія виборів президента-2019. Голосування у першому турі виборів президента України відбудеться з 8:00 до 20:00 31 березня. Офіційні результати голосування українців мають оприлюднити не пізніше 10 квітня. 

Пов`язані новини