Сто найбільших компаній України минулого року сплатили до бюджету 291,7 мільярда гривень податків, що на 14% більше, ніж у 2017 році.

Зазначається, що найбільшими платниками податків став Нафтогаз та його дочірні компанії — Укргазвидобування, Укрнафта та сам Нафтогаз, які сплатили відповідно 41,25 мільярда гривень, 15,54 мільярда гривень та 28,11 мільярда гривень.

Загалом же, серед 100 найбільших платників податків, 22 компанії видобувної галузі, 10 компаній енергетичного сектору, 17 компаній транспортної галузі, 8 компаній-виробників алкоголю та 7 металургійних компаній.

Зокрема, найбільшими платниками податків в Україні минулого року стали Укргазвидобування та Нафтогаз. Найбільшим приватним платником податків стала «Тютюнова компанія В.А.Т.-Прилуки», яка сплатила 16 мільярдів гривень податків. Замикають п’ятірку найбільших платників податків Укрнафта та «Фліп Морріс Україна» (виробник тютюнових продуктів).

Зазначається, що рейтинг найбільших платників складався на підставі всіх сплачених податків та зборів, включаючи податок на прибуток, податок на додану вартість, акцизи та мита.

Раніше зазначалось, що 15% всіх доходів бюджету 2018 року складали податки групи компаній Нафтогазу.

Водночас, минулого року Нафтогаз зменшив розмір свого прибутку у першій половині 2018 року на 60,3% —до 11 мільярдів гривень. Зокрема, компанія збільшила збиток газотранспортної системи з 1,6 мільярда гривень до 18,3 мільярда гривень через перегляд залишкових термінів активів, які використовують для транзиту газу.

Нагадаємо, що Нафтогаз — найбільший платник податків України — подав новий позов до Стокгольмського арбітражу, у якому хоче відшкодувати 11,6 мільярда доларів, які компанія втратить після припинення Росією транзиту газу через Україну.

Поділитись: