ТОП-5 публікацій тижня
ПОЛІТИКА. ВТІКАЧІ ВІД ДИКТАТОРСЬКИХ РЕЖИМІВ
3 вересня президента Узбекистану таки поховали у Самарканді. Увесь тиждень світ чекав офіційного повідомлення про смерть Іслама Карімова. Цю інформацію то підтверджували, то спростовували.
Громадське робило підбірку про те, чим запам'ятався останній диктатор Узбекистану. Але також показовою є кількість втікачів від його режиму. Чимало з них шукають захисту і в Укрїні.
За останні два роки сотні громадян Росії, а також країн Середньої Азії пострадянського простору намагаються отримати притулок в Україні. Причина — репресії, яким вони піддаються у себе на батьківщині. Диктаторські режими витискають їх з політичного поля і змушують переховуватись, щоб уникнути в’язниці і фізичного насилля. Громадське записало історії людей, які зазнали репресій і намагаються отримати в Україні статус біженців.
ВІЙНА. «ТАЄМНА» В'ЯЗНИЦЯ СБУ
Громадське продовжує записувати історії тих, хто зник більш, як півтора роки тому, а тепер повертаються і стверджують, що їх утримували увесь цей час в управлінні СБУ в Харкові, яке в народі вже назвали «таємною» тюрмою.
Друга історія 33 річного шахтаря Миколи Вакарука з міста Українськ, що на Донеччині. Вакарук, який вивішував прапор так званої «ДНР» в Українську, стверджує, що утримувався службою безпеки в харківському управлінні з грудня 2014 по липень 2016.
Тюрма, якої не існує, але з якої виходять люди. Микола Вакарук, 585 днів позбавлення волі
СУСПІЛЬСТВО. ДЕНЬ ШАХТАРЯ
До Дня шахтаря Громадське підготувало першу частину спецпроекту «Сіра Зона». Це серія репортажів Hromadske.UA про наслідки війни на Донбасі і про те, як змінився регіон та долі його мешканців за два роки.
Перша історія про гірників шахти «Курахівська» у місті Гірник на Донеччині. Копальня дотаційна, тобто збиткова. Видобути і продати кількість вугілля, достатню для виплат заробітних плат, вона не може, тому потребує постійної підтримки держави. Відтак люди отримують зарплати з перебоями з початку року.
Спецпроект «CІРА ЗОНА»: Безкоштовне вугілля
СВІТ. СТИПЕНДІЇ ДЛЯ СТУДЕНТІВ
Цього тижня Мінфін запропонував розділити стипендії на соціальні і академічніна з метою ефективніше використовувати стипендіальний фонд. Після цієї пропозиції розпочалася серйозна дискусія про те, чи зберігати радянську систему студентських стипендій «для всіх».
Громадське спробувало з'ясувати, якою є ситуація в інших країнах світу.
Стипендії для всіх? Як платять студентські стипендії в заможних країнах Європи і Америки
ІСТОРІЯ. 75 РОКІВ ТРАГЕДІЇ В БАБИНОМУ ЯРУ
Цього року минає 75-та річниця однієї з її трагедій — масової страти єврейського населення Києва у Бабиному Яру. Тоді всього за два дні — 29 і 30 вересня — в урочищі було розстріляно понад 33 тисячі осіб. З темою Голокосту працює Катя Петровська, німецька письменниця українського походження. У книзі «Мабуть Естер» вона описала історію своєї родини, у якій є жертви і бойових дій, і геноциду в Бабиному Яру. В інтерв’ю з Наталею Гуменюк авторка розповіла про пам’ять місць та історії, які мають бути розказані й почуті, аби не повторитися знову.
«Як жити в місті, де можна сісти в метро і приїхати до Бабиного Яру», — Катя Петровська
- Поділитися: