УКРАЇНА

ТОП-5 тижня: про таємниці «райських документів», роботу Нацполіції та особливості державної служби

20 листопада, 2017 16:05
УКРАЇНА/ТОП-5 тижня: про таємниці «райських документів», роботу Нацполіції та особливості державної служби
Зберегти
Вигляд
lead
Читайте про головні теми тижня у добірці публікацій Громадського.

УКРАЇНСЬКІ ОЛІГАРХИ У «РАЙСЬКИХ ДОКУМЕНТАХ»

Цей судовий процес британська преса назвала одним з найдорожчих в історії англійського права. 2 мільярди доларів у 2013-му році український бізнесмен Віктор Пінчук вимагав у Високому суді Лондона від інших двох українців — Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова.

Пінчук стверджував, що в середині 2000-х передав їм гроші для купівлі одного з найбільших в Україні підприємств з видобутку залізної руди. Позивач доводив, що не отримав від Коломойського та Боголюбова ні підприємства, ні грошей. Утрачений за всі ці роки прибуток Пінчук оцінив у 2 мільярди доларів.

Медіа завмерли в очікуванні подробиць судової суперечки. Процес мав шанси стати не менш скандальним, аніж спір між російськими олігархами Березовським та Абрамовичем. Ті, з’ясовуючи стосунки в лондонському суді, розкрили чимало приголомшливих таємниць, зокрема, як ділилася державна власність в Росії в 90-х роках.

Не менш цікаві деталі могли повідомити й українські олігархи. Але в січні 2016-го, за кілька днів до початку слухань по суті, Пінчук, Коломойський і Боголюбов уклали мирову угоду. На яких умовах — донині було невідомо. Але журанлісти «Слідства. Інфо» з’ясували, що саме за умови це були. Й вони справді вражають.

«Трафальгарська битва» українських олігархів

ОФШОРИ ПЕТРА ПОРОШЕНКА

Під час передвиборчої кампанії Порошенко публічно обіцяв продати бізнес, якщо його оберуть президентом. Однак уже за кілька днів його юристи попросили юридичну фірму, створити структуру, яка дозволила б йому перевести компанію в офшор, уникати сплати податків в Україні й переховувати гроші за кордоном. Компанія відмовилася, пославшись на ризики співпраці з Порошенком.

Зрештою інша, менш скрупульозна компанія, допомогла йому заснувати подібну офшорну структуру.

Окрема частина фінансових документів, до якої отримали доступ репортери, викликає питання: чи справді Порошенко не виводив жодних українських прибутків до офшорних холдингів.

«Темний шоколад» Петра Порошенка: про що говорять документи «райських островів»

ІНТЕРВ'Ю З ГЛАВОЮ НАЦПОЛІЦІЇ

За 10 місяців роботи на посаді Сергій Князєв показав себе людиною, яка не коментує зайвого, на відміну від безпосереднього керівника, міністра внутрішніх справ й відомого блогера Арсена Авакова.

Князєву не подобається, коли з поліції витікає інформація про хід тих чи інших розслідувань, яку, зокрема, часто повідомляє у соцмережах радник міністра, нардеп Антон Геращенко. Водночас Князєв не належить до того типу чиновників, що звикли всю провину підлеглих йому 140 тисяч людей списувати на інші відомства.

Про теракти, вбивство Аміни Окуєвої, справу журналіста Шеремета, невдалу спецоперацію у Княжичах, «рюкзаки Авакова» та про те, чому бійці «Беркуту» й досі в лавах правоохоронних органів — у інтерв’ю керівника Нацполіції Громадському.

«Раніше злочинність була без гранат» — інтерв'ю з очільником Національної поліції

Фото: Громадське

ЗМІНИ ДО ЗАКОНУ ПРО ДЕРЖАВНУ СЛУЖБУ

Увечері 8 листопада президент Петро Порошенко несподівано викликав до себе народних депутатів від фракції БПП. Разом з прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом та генеральним прокурором Юрієм Луценком він провів засідання фракції свого імені.

П’ятеро народних депутатів, які були на зустрічі, розповіли Громадському: серед іншого президент скаржився на те, що не може призначити керівників більш ніж 50 районних державних адміністрацій — заважають певні недоліки, які стосуються державної служби.

На думку Порошенка, в умовах війни така ситуація викликає небезпеку, її терміново треба виправити, що він і запропонував зробити депутатам уже наступного дня. Для цього потрібно було проголосувати за зміни до закону про державну службу.

Законодавчі зміни, підтримати які депутатів закликав Порошенко, вирішують цю проблему просто. Вони передбачають, що закон про держслужбу не поширюється на очільників місцевих державних адміністрацій і їхніх заступників. Зокрема і в частині обов’язкового конкурсного відбору претендентів на посади.

Простіше кажучи, очільники регіонів офіційно перестають бути державними службовцями й зможуть, зокрема, бути членами політичних партій, що наразі чиновникам заборонено.

«Вертикаль президента»: Як депутати допомогли Порошенку посилити вплив на губернаторів

Фото: EPA-EFE/SERGEY DOLZHENKO

ІНТЕРВ'Ю З АДАМОМ ОСМАЄВИМ

З Адамом Осмаєвим я і моя колега Ірина Ромалійська з видання Цензор. НЕТ зустрічаємось в лікарняній палаті шпиталю за 5 днів після вбивства його дружини Аміни Окуєвої.

Ми спокійно піднімаємося до нього, ніхто нас не зупиняє й не розпитує, куди і навіщо ми йдемо. І лише перед входом до палати чатують двоє спецпризначенців Нацполіції. Ми зауважуємо, що охорони тут не надто багато, зважаючи на те, що на Адама вчинили замах удруге за півроку. Але спецпризначенці дають нам зрозуміти, що вони тут не одні.

В Осмаєва окрема маленька палата приблизно метр на три. Він блідий, з перебинтованою правою ногою, але постійно усміхається.

«Я б дуже хотів, щоб убивство Аміни було інсценуванням, але це не так», — інтерв'ю з Адамом Осмаєвим

Фото: УНІАН

Більше про:
# ТОП-5
Пов`язані новини