ПОЛІТИКА 

Цього тижня у Північно-Кавказькому окружному військовому суді в місті Ростов-на-Дону почався суд над чотима кримськими татарами. Руслана Зейтуллаєва, Рустема Ваітова, Юрія (Нурі) Прімова  та Ферата Сайфуллаєва звинувачують у причетності до «Хізб ут-Тахрір», організації, яка в Росії вважається терористичною, а тому заборонена. До речі, в тому ж суді відбувався процес Сенцова та Кольченка.

Кіра Толстякова стежить за «великою виставою», як самі підсудні назвали процес, у Ростові. Цього тижня, окрім репортажів, вона також записала інтерв'ю з одним із адвокатів.

«Одне ліжко на двох. Сплять по черзі» — адвокат кримських татар про умови в російському СІЗО

ВІЙНА

На початку тижня до України повернулися Геннадій Афаннасьєв та Юрій Солошенко. Напередодні ми не мали багато інформації про цей обмін. Знали, що він от-от відбудеться, а з напівнатяків високопосадовців могли здогадатися, що обміняють їх на двох росіян, причетних до подій 2 травня в Одесі. Але коли літак сів у Внуково — стало відомо, що українців поміняли на українців. Олена Гліщинська та Юрій Діденко є фігурантами однієї справи про створення «Бесарабської народної ради», метою якої було відокремлення південної частини Одеської області з перетворенням її в окрему республіку «Бессарабія».

Більше про них читайте в матеріалі Насті Станко та Євгена Спіріна

Сепаратизм на обмін. Що відомо про одеських журналістів-сепаратистів Гліщинську та Діденка?

СУСПІЛЬСТВО

Подія, до якої була прикута увага не лише українців, а й міжнародної спільноти — Марш рівності у Києві. Окрім спецрепортажу про цей день, ми також опублікували фотопроект Євгенії Бєлорусець про життя ЛГБТ-родин. 

Буденне життя ЛГБТ-родин: фотопроект Євгенії Бєлорусець «Своя кімната»

КУЛЬТУРА

До 75-річчя з дня народження Івана Миколайчука команда «Громадське.Культура» підготувала для вас матеріал про головні фільми та події життя актора. 

За свої 46 років Миколайчук встиг закінчити Чернівецьке музичне училище, театр-студію при Чернівецькому музично-драматичному театрі ім. О. Кобилянської, Київський державний інститут театрального мистецтва ім. Карпенка-Карого, зіграти 34 ролі, написати 9 сценаріїв і стати режисером 2 фільмів.

Його двадцятий Вавилон. 75 років з дня народження Івана Миколайчука

СВІТ

На початку червня у Берліні були відновлені переговори щодо врегулювання Придністровського конфлікту. 

Повернення за стіл переговорів сталося після аж дворічної паузи. Відновлено перемовини під егідою Німеччини, що зараз головує в ОБСЄ. 

Ситуацію навколо Придністров'я часто порівнюють з тією, що склалася в Україні після російської анексії Криму та кремлівської агресії на Донбасі.

Володимир Єрмоленко проаналізував, які уроки України може винести з Придністровської проблеми.

Придністров'я: 10 уроків для України

Поділитись: