УКРАЇНА

ТОП-5 тижня: про гроші Януковича, чорну ікру та облік тварин

13 січня, 2018 17:08
УКРАЇНА/ТОП-5 тижня: про гроші Януковича, чорну ікру та облік тварин
Зберегти
Вигляд
lead
А також про те, що пережив у полоні бойовиків релігієзнавець Ігор Козловський та найяскравіші фото подій, які ви могли пропустити у 2017-му році.

ІНТЕРВ'Ю ЗІ ЗВІЛЬНЕНИМ З ПОЛОНУ ВЧЕНИМ

Ігор Козловський — видатний український учений, який 2 роки пробув у полоні «ДНР». Він — один з найавторитеніших релігієзнавців на пострадянському просторі, автор понад 50 книжок. 

Корінний донеччанин Козловський підтримував соборність України й не приховував своєї позиції. Він лишався в Донецьку, бо доглядав за прикутим до ліжка сином. У січні 2015-го на той час 62-річного професора заарештували в нього вдома.

Науковця катували, погрожували родині. Будучи одним з провідних спеціалістів з духовних практик, за ґратами Козловський став опорою для багатьох полонених.

Громадське спілкувалося з науковцем улітку 2014 року під час початку російсько-українського конфлікту на Донбасі. Ми також бували в нього вже після окупації міста.

В інтерв’ю після обміну заручників ми дізналися про досі невідомі деталі жорстоких умов перебування в полоні, як можна допомогти людям, що залишаються там, і проблеми, які виникли у звільнених.

«Мене повернули в мішку до підвалу, і я подумав: чи боюся я померти?» — інтерв’ю зі звільненим з полону вченим

Фото: Дмитро Русанов/Громадське

РОЗСЛІДУВАННЯ AL JAZEERA ПРО  ГРОШІ ЯНУКОВИЧА

10 січня телеканал Al Jazeera з Катару оприлюднив засекречений в Україні документ. Ідеться про рішення Краматорського районного суду Донецької області від 28 березня 2017 року.

Саме воно дозволило генеральному прокурору Юрієві Луценку минулої весни конфіскувати на користь держави 1,5 мільярди доларів. Луценко стверджує, що гроші належать колишньому президентові Віктору Януковичу.

На рішення суду тоді наклали гриф «державної таємниці». 29 квітня 2017 року документ частково оприлюднило видання strana.ua. Повний текст рішення раніше не публікувався.

Згідно з документом упродовж 2010 — 2014 років «злочинна організація Януковича» та її «підрозділ» — група компаній СЄПЕК («Східно-Європейська паливно-енергетична компанія») Сергія Курченка, через фіктивні угоди виводила кошти з Національного банку, «Ощадбанку», Нафтогазу України, Аграрного фонду та деяких інших державних підприємств.

500 слів про «гроші Януковича»

Фото: Євген Малолєтка/УНІАН

ОСЕТРОВА ФЕРМА ПІД КИЄВОМ

Максим Мостовий — співвласник аквакультурного підприємства, що займається розведенням риби й виробництвом чорної ікри.

«Усю рецептуру делікатесу виробили на нашій звичайній кухні, де  п’ємо каву. Зачинилися на місяць і створювали умови, подібні до харчового виробництва, «чаклували» над сіллю та ікрою. Паралельно відновили так званий інкубаційний цех для мальків, і з нуля побудували харчовий цех. Загалом у компанію «ОСЕТР» інвестували 1 мільйон доларів».

Осетрова ферма: як під Києвом вирощують чорну ікру — БІЗНЕС-ПЛАН

Фото:  Громадське

ЗАКОНОПРОЕКТ ПРО ОБЛІК ТВАРИН

домашніх і безпритульних тварин. Один авторів – Андрій Немировський, народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» не приховує, що проект містить чимало суперечностей: з цього приводу заявив: «Ми хотіли побачити, як відреагує суспільство», — пояснює він. У художниці Алевтини Кахідзе живуть шість домашніх тварин. Трьох підібрали на вулиці, для двох нині шукають господарів. Алевтина прочитала законопроект і відреагувала на нього серією малюнків.​

Паспорт, жетон і цінність породи

Ілюстрація: Алевтина Кахідзе

ФОТОІСТОРІЇ 2017-го

Кайтінг у Стамбулі, танці в Будапешті, футбольний матч в Олімпійському Парку, Дональд Трамп за кермом вантажівки, «Чорні демони» Нікарагуа, страйки в Афінах і Парижі, Маланка в Україні, нетрі Матаре, новорічний дайвінг та терапевтичні коні в Нідерландах. Щоденні гарячі новини не залишають часу на звичайні людські історії та картинки з буденного життя, але вони не менш цікаві, суспільно важливі та захоплюючі.
Громадське підготувало фотопідбірку з подій, які торік залишилися поза увагою.​

Історії 2017-го одним кадром

Фото: EPA-EFE/BART MAAT

Більше про:
# ТОП-5
Пов`язані новини