А також про Ryanair в Україні та вітчизняних стендап-коміків

ПАРКАН НА КОРДОНІ З РОСІЄЮ

«Нас розділили, по живому розділили наші сім'ї. І що нам робити? Раптом що станеться, до мене батьки та сестра не прийдуть. Я тут сама. Залишати свій будинок не збираюся. І я буду тут жити. І тут таких багато», — Тетяна, мешканка Мілового на Луганщині описує події на українсько-російському кордоні. Тетяна — росіянка, яка 25 років живе і працює в Міловому. Уся її рідня живе за кількасот метрів, проте вже «на Росії». 

Мілове — найсхідніший районний центр України. По ньому проходить умовний державний кордон між Україною та Росією. З російського боку — селище Чертково. Мешканці російського і українського селищ практично живуть на дві країни.

Про державний кордон на вулиці Дружби народів дотепер нагадували лише блакитні таблички з попередженнями. Утім, на них майже ніхто не зважав — люди вільно переходили вулицю й опинялися на території сусідньої держави. 

Але віднедавна все змінилося. Що відбувається в Міловому, що кажуть мешканці та місцева влада — з'ясовувало Громадське.

Паркан у Міловому: як на Луганщині розділили сім'ї кордоном з Росією

Фото: Громадське

ВІДЕОЗВЕРНЕННЯ «ПИВОВАРНИКА»

Чоловік, який назвав себе організатором замаху на Аркадія Бабченка В'ячеславом Пивоварником записав відеозвернення українською мовою, в якому сказав, що його завербувала українська служба безпеки ще у 2010 році.

За його словами, замах на російського журналіста — це «спецоперація із залякування журналістів». Громадське розповідає, що відомо про Пивоварника й аналізує достовірність його звернення.

Що відомо про відеозвернення чоловіка, який назвався організатором «убивства Бабченка»

screenshot з відео

IKEA В УКРАЇНІ

Найгучніша новина цього тижня — на український ринок заходить шведський рітейл-гігант IKEA, відомий недорогими та стильними меблями. На кінець 2017 року компанія IKEA Group володіла і управляла 355 магазинами у 29 країнах, тобто 90% магазинів (решта належать власникам франшизи).

Торік магазини IKEA відвідали 936 мільйонів людей, а обсяг продажів компанії по всьому світу за підсумками року склав 38,3 мільярди євро. І тепер до рітейл-сім'ї може приєднатись і Україна.

Громадське розбиралося, звідки такий шум навколо шведських меблярів, чи це — інвестиція в Україну, та найголовніше — коли можна буде придбати меблі IKEA?

8 питань про IKEA в Україні

Фото: EPA-EFE/REMKO DE WAAL

RYANAIR В УКРАЇНІ

За 7 днів в українському повітряному просторі, послугами ірландського лоукостера скористалися близько 1,5 тисячі українців. Водночас у Мінінфраструктури кажуть, що літаками подорожує лише 5% наших громадян. Чи подужає Ryanair переламати цю ситуацію на краще?

Ryanair — найбільший європейський лоукост-перевізник — тиждень тому, 3 вересня, запустив перший рейс за маршрутом Берлін — Київ — Берлін (Шенефельд). Наразі це єдиний напрямок, за яким можна скористатися послугами цієї компанії.

За 8 рейсів (туди і назад), за підрахунками Громадського, лоукостер уже перевіз від 1460 до 1510 пасажирів, адже керівництво аеропорту «Бориспіль» заявило завантаженість літаків на рівні 95 — 100%.

Наприклад, перший рейс вилетів до Берліна із 180 пасажирами на борту, а от назад летів уже заповнений ущерть — у флоті компанії використовуються літаки Boeing 737-800, які вміщують до 189 пасажирів.

Тиждень із Ryanair: як ірландський лоукостер змінить український повітряний простір

Фото: EPA-EFE/SERGEY DOLZHENKO

УКРАЇНСЬКІ КОМІКИ В ЖАНРІ СТЕНДАП — СПЕЦПРОЕКТ

Кирило Мазур, Наталя Гаріпова та Даниїл Білий — стендапери. Вони жартують про стосунки, розповідають публіці про родинні проблеми і точно знають,що стендап-це не лише про гумор. Громадське розповідає історію трьох коміків, які розвивають новий жанр гуморитичних виступів в Україні.

Я розкажу про це на стендапі

Фото: Анастасія Власова/Громадське

Поділитись: