Ввечері 12 вересня на YouTube було оприлюднено відеозвернення чоловіка, який назвав себе В'ячеславом Пивоварником — фігурантом так званої «справи Бабченка». На відео він розповів, що у 2010 році був завербований СБУ.

Ввечері 12 вересня на YouTube було оприлюднено відеозвернення чоловіка, який назвав себе В'ячеславом Пивоварником — фігурантом так званої «справи Бабченка». За даними СБУ, Пивоварник був замовником вбивства російського журналіста Аркадія Бабченка. Про це також заявляв ще один фігурант справи —Борис Герман, якого вважають організатором «вбивства» Бабченка.

У зверненні чоловік говорить, що ще 11 вересня перебував в Україні у місті Чоп, де зустрічався з родичами, але на нього здійснили замах. За його словами, був замінований вхід до будинку, де живуть його батьки і вибуховий пристрій спрацював, водночас ніхто не постраждав.

«Більше я не маю наміру мовчати, тому що віри в українські спецслужби в мене не залишилось», — заявив він.

Відтак чоловік, який назвався Пивоварником, вирішив розповісти власну версію «справи Бабченка».

На відео він розповів, що у 2010 році був завербований Службою безпеки, а організація замаху на журналіста Бабченка «була елементом спецоперації відомства».

«Я був завербований Олександром Олександровичем Скіпальським, який був головою Головного управління розвідки Міноборони, а також він був заступником голови СБУ», — заявив чоловік на відео.

«Однією з моїх задач чи цілей було наповнення чорної каси СБУ. В цю неформальну структуру входили найвищі чини СБУ», — додав чоловік.

Чоловік, який назвався В'ячеславом Пивоварником, заявив, що працював раніше на Службу безпеки, а інсценування вбивства журналіста Бабченка — було спецоперацією СБУ, метою якої було залякування журналістів та громадських діячів Фото: скріншот із відео

Він розповів, що за завданням СБУ проник у політичні та бізнесові кола Росії, а також мав завданням налагодити співпрацю з місцевими спецслужбами.

«Весь цей шум, пов'язаний зі списками журналістів, громадських діячів — це не що інше, як спецоперація СБУ, яка, по-перше, мала за мету спробу ліквідації російського опозиційного журналіста-блогера, аби продемонструвати російський слід. А по-друге, це було просто залякування та взяття під контроль частини журналістів та громадських діячів», — додав чоловік.

«Перші тижні (після інсценування вбивства Бабченка, ред.) мій куратор запевняв мене, що це частина нового плану. Але з довірених джерел я отримав інформацію, що у цьому плані я видатковий матеріал», — стверджує чоловік на відео.

Також він розповів, що Борис Герман — «лялька» в руках СБУ, і тому він пішов на угоду зі слідством. «Він буде говорити будь-яку необхідну СБУ інформацію», — наголосив чоловік.

Чоловік, який назвав себе Пивоварником, уточнив, що СБУ може «списати на нього підготовку багатьох терактів в Україні, демонструючи російський слід тільки тому, що він працював на СБУ на території РФ».

«У випадку загрози моєму життю з боку спецслужб або життю моїх близьких, я почну викладати компрометуючі їх матеріали», — резюмував чоловік на відео.

Колишній генерал-лейтенант СБУ Олександр Скіпальський у коментарі Громадському заявив, що не знає особисто Пивоварника і додав, що не міг його вербувати у 2010 році, бо з 2008 року перебуває на пенсії.

«Це низькопрофесійна гра з боку Росії, або шизофренія Пивоварника», — сказав Скіпальський.

Речниця СБУ Олена Гітлянська у коментарі Громадському повідомила, що не бачила відео, записане чоловіком, і зазначила, що не уповноважена коментувати його без рішення слідчого.

Громадське також звернулось до Євгена Солодка, адвоката Бориса Германа. Солодко повідомив: «Я не знаю, хто це, Пивоварника не бачив. Але коли служив генерал Скіпальський, цей юнак ще у школу ходив. Можливо, у ті юні роки і був завербований?».

Зазначимо, що відео з'явилось на каналі Viacheslav Pivovarnik 12 вересня. Оприлюднений запис — перше і єдине відео на каналі.

Громадське намагалось зв'язатись із сестрою В'ячеслава Пивоварника для з'ясування, чи справді на відео міг бути її брат. Однак, вона не відповідала на дзвінки.

У червні після інсценування вбивства Бабченка Громадському з власних джерел стало відомо, що В'ячеслав Пивоварник найімовірніше проживає зараз в Санкт-Петербурзі.

За даними СБУ, його точне місцеперебування встановлює слідство.

Зазначимо, 11 вересня Бабченко повідомив про те, що його електронну пошту, акаунти в Twitter і LiveJournal зламали.

Пізніше канал «Росія 24» випустив сюжет, у якому показана нібито переписка Бабченка із Службою безпеки України. Зокрема у цій «переписці» журналіст вимагає від СБУ 20 тисяч доларів за участь в інсценуванні вбивства.

1 вересня в СБУ повідомили Громадському, що підозрюваного в організації замаху на журналіста Бабченка — Бориса Германа —засудили до 4 років і 6 місяців в’язниці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Таємний агент зі «Шмайсером»: що треба знати про Бориса Германа 

Нагадаємо, смерть Бабченка була інсценована, але замах на нього готувався, заявили в СБУ. 

МЗС Росії назвало «антиросійською провокацією» спецоперацію з попередження вбивства Бабченка.

Суд назвав ім'я підозрюваного в організації замаху на журналіста Бабченка. Ним виявився Герман Борис Львович. На суді Герман назвав людину, яка у фонді Путіна відповідає за теракти в Україні. Це чоловік з іменем В'ячеслав Пивоварник. Йому заочно повідомили про підозру.

15 червня СБУ розповіла про нового фігуранта справи про замах на Бабченка — «громадянина Т.» — який, за даними відомства, керував групою осіб, що готувала замах на Бабченка. Ним виявився Тарас Стельмашенко. Адвокат Германа стверджує, що його підзахисний не знайомий зі Стельмашенком

В СБУ заявили, що для вбивства Бабченка спецслужби РФ завербували українця та заплатили $40 тисяч. Завербований українець, який називається правоохоронцями «організатором убивства», найняв для виконання завдання знайомого — учасника бойових дій на Донбасі (виконавця). Останній отримав 30 тисяч доларів, а організатор залишив собі 10 тисяч доларів за «посередництво». Однак виконавець убивства співпрацював з СБУ.

Учасник бойових дій на Донбасі Олексій Цимбалюк назвав себе виконавцем в організації замаху на вбивство російського журналіста Аркадія Бабченка.

Генеральний прокурор Юрій Луценко 1 червня повідомив, що інсценування «вбивства» Бабченка допомогло слідству отримати список із 47 потенційних жертв, на яких планувався замах. Серед них, за даними ГПУ, була велика кількість журналістів.

5 червня видання «Страна.ua» з посиланням на власне джерело опублікувало список з 47 журналістів, громадських активістів та культурних діячів, на яких нібито готувався замах у межах «справи Бабченка». Тоді СБУ відкрила кримінальне провадження через розголошення «списку 47». В СБУ зазначили, що «відповідні дані будь-кому, у тому числі автору публікації вищезгаданого інтернет-ресурсу на розголошення зазначених відомостей органом досудового розслідування та процесуальним керівником не надавалися». 

Президент Петро Порошенко знав про підготовку спецоперації щодо журналіста Бабченка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тактична перемога — стратегічна поразка: реакція світу на спецоперацію з Бабченком

Поділитись: