ТОП-5 тижня: про ситуацію в Єрусалимі, політичну діяльність Вакарчука та будні поліцейських-тактиків
А також про те, чому кораблі обходять порти Азовського моря і хто вона — суддя, яка відпустила Саакашвілі.
ЧИ ЙДЕ ВАКАРЧУК У ПРЕЗИДЕНТИ
«Океан Ельзи» — єдиний український рок-гурт, який може зібрати 75-тисячний стадіон своїх прихильників. А його лідер Святослав Вакарчук утретє за останні декілька місяців запевняє, що не має президентських амбіцій.
Цього разу він зробив це у відеозверненні, в якому запропонував 10 кроків для реформування держави.
Тези зі звернення могли б слугувати програмою політичної партії — зміна виборчого законодавства, створення антикорупційного суду, реформа держслужби, приватизація тощо.
Для походу в публічну політику Вакарчук, окрім бачення, що саме необхідно змінити в країні, має інші складові потенційного успіху на виборах — майже 100% упізнаваність, позитивний баланс довіри громадян, друзів-підприємців, у яких є гроші й медіа-ресурс. Чому ж тоді він так наполегливо заперечує політичні амбіції та чи може в майбутньому змінити рішення?
Слава Україні: над чим Вакарчук думає в Стенфорді
Фото надані Центром розвитку, демократії і верховенства права Стенфордського університету
CУД НАД СААКАШВІЛІ
11 грудня Печерський суд Києва відмовив прокурорам у клопотанні взяти під цілодобовий домашній арешт лідера партії «Рух нових сил» Міхеіла Саакашвілі. 10 годин справу розглядала суддя Лариса Цокол. Хто вона та які справи розглядала раніше — розповідає Громадське.
Що відомо про суддю, яка відпустила Саакашвілі
Фото: Дмитро Реплянчук/Громадське
ПОРТИ АЗОВСЬКОГО МОРЯ
У жовтні цього року над суднохідним Керч-Єнікальським каналом підняли сталеву автодорожню арку — елемент Керченського мосту, який зводить російська влада. Це обмежило габарити суден, які заходять в Азовське море. Як наслідок — вантажопотоки в українські порти Маріуполя та Бердянська скоротилися.
Водночас російські порти майже не зазнали втрат, адже їх зазвичай використовують судна менших габаритів.
Отже, чи справді тільки міст заважає великим суднам заходити в азовські порти — з’ясовувало Громадське.
Чому порти Азовського моря втрачають великі судна
Фото: Владислав Мусієнко/POOL/УНІАН
ЄРУСАЛИМ: ЧИЯ СТОЛИЦЯ?
Близький Схід захлеснула хвиля антиамериканських протестів, водночас в Ізраїлі — святкують. Президент США — країни-посередника у врегулюванні арабо-ізраїльського конфлікту — одноосібно визнає Єрусалим столицею Ізраїлю. Це суперечить Резолюціям ООН, згідно з якими східна частина міста — це окупована Ізраїлем територія. Усе відбувається на тлі масового заселення ізраїльтянами палестинських територій поблизу міста-святині трьох релігій.
Чи може рішення Трампа спровокувати нову хвилю збройного спротиву? Як це позначиться на врегулюванні конфлікту? Можливо, це спроба адміністрації Трампа перезапустити мирний процес на Близькому Сході в нетрадиційний спосіб? Що означає це місто для ізраїльтян і палестинців? На ці питання відповідає експерт-міжнародник Олександр Мішин.
Єрусалим Трампа: крок у бік миру чи стрибок до прірви війни?
Фото: EPA-EFE/ABIR SULTAN
ТАКТИКИ ПАТРУЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ
У 2016 році в Україні створили новий підрозділ патрульної поліції тактично-оперативного реагування або ж ТОР. Підрозділ охороняє громадський порядок на акціях протесту й мітингах, в інший час — патрулює місто.
Сергій Романов — командир відділення київських «тактиків». За освітою він інженер-дослідник з прикладної фізики. У патрульну поліцію прийшов ще з першого набору у 2015 році. Раніше був активним учасником Євромайдану.
Як працюють «тактики», що фактично замінили колишній «Беркут» — дивіться в матеріалі Громадського.
«Тактик»: історія патрульного
Фото: Дмитро Реплянчук/Громадське
- Поділитися: