УКРАЇНА

ТОП-5 тижня: про контрабанду зброї, оленів із Межигір'я і тимчасове перемир'я Північної та Південної Кореї

12 березня, 2018 20:08
УКРАЇНА/ТОП-5 тижня: про контрабанду зброї, оленів із Межигір'я і тимчасове перемир'я Північної та Південної Кореї
Зберегти
Вигляд
lead
А також інтерв'ю з послом Канади в Україні і про те, чому правоохоронці заблокували приміщення медіахолдингу «Вести»

ЗИМОВІ ОЛІМПІЙСЬКІ ІГРИ

У південнокорейському Пхьончхані відкрилися 23-і Зимові Олімпійські ігри. Громадське зібрало 10 фактів про найочікуванішу спортивну подію року.

Від України поххали 33 спортсмени. Це рекордно мала кількість учасників Зимових Олімпійських Ігор від нашої країни. Найбільше ж українців було в американському Солт Лейк Сіті у 2002-му році — 69 спортсменів. Детально про українську збірну читайте в матеріалі Громадського, а також дивіться фоторепортаж із відкриття Олімпіади.

10 фактів про Олімпіаду в Південній Кореї

Фото: EPA-EFE/BARBARA WALTON

БЛОКУВАННЯ «ВЕСТЕЙ»

На світанку в четвер правоохоронці заблокували горішні поверхи столичного бізнес-центру «Гулівер», де розташовані адміністративні служби медіа-холдингу «Вести».

Військова прокуратура, поліція та Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА), як пізніше повідомила прес-служба АРМА, забезпечували «передачу раніше вилучених судом приміщень новій компанії-управителю».

Журналісти видання заявили про перешкоджання професійній діяльності. За словами головної редакторки газети «Вести» Оксани Омельченко, співробітникам зранку не давали пройти на робочі місця, а на місце обшуків не пропускали адвокатів.

Поза тим, правоохоронці начебто забризкали фарбою камери внутрішнього спостереження, виламали двері до радіостудії та принесли до редакції зварювальний апарат.

Блокування «Вестей»: Повернення активів чи перешкоджання діяльності ЗМІ

Фото: Олександр Синиця/УНІАН

КОНТРАБАНДА ЗБРОЇ

У невеличкому райцентрі України на Волині понад рік слухається кримінальна справа про найбільшу відому спробу контрабанди зброї та боєприпасів з Донбасу в Європу. Вона зв’язала провінційне французьке село з прифронтовим індустріальним центром, фермерів з добровольчими батальйонами, тваринництво з тероризмом.

За півтора року розслідування спецслужб двох країн так і не змогли до кінця розплутати ці зв'язки й дати відповідь на головне питання: чи став схід України новим ринком зброї для міжнародних екстремістів і кримінальних груп. Це спробувало зробити «Громадське».

Контрабанда зброї в Європу: за що судять француза Муто на Волині (СПЕЦРЕПОРТАЖ)

Фото: Ігор Бурдига/Громадське

ІНТЕВ'Ю З ПОСЛОМ КАНАДИ

Які реформи поліції ще потрібні Україні? Що думає Захід про «Національні Дружини» та Антикорупційний суд? — про це посол Канади в Україні Роман Ващук розповів в інтерв'ю Громадському.

Роман Ващук нерідко залишається поза кадром телевізійних інтерв'ю з дипломатами, попри те, що є одним з найвідвертіших дипломатів західного дипкорпусу.

Канада — чи не єдина країна, яку можна назвати справжнім другом України, а надто в часи, коли друзі так потрібні. Зокрема, торік у серпні почала діяти зона вільної торгівлі між країнами, Канадський уряд підтримує реформи, в Україні працюють канадські поліцейські та військові інструктори. Цьогоріч Канада головуватиме у Великій Сімці, де діє «Група підтримки України».

«Не треба перекладати відповідальність на вуйків з Канади, дядьків зі США чи євродіячів», — інтерв'ю з послом Канади

Фото: Громадське

ЗООПАРК В МЕЖИГІР'Ї

Працівник Київського зоопарку Сергій Григор'єв уранці 22 лютого 2014 року прийшов додому з Майдану. Сходив у душ, заварив чай і збирався лягати спати. Але перед цим вирішив відкрити стрічку новин у Facebook. Там він прочитав, що Віктор Янукович утік із Межигір'я, покинувши на території резиденції великий зоопарк тварин і птахів. 

Сергій піднявся із ліжка, одягнувся, зателефонував товаришу і разом з ним поїхав до Межигір'я – подивитися, у якому стані тварини. 
Він залишився у резиденції на наступні чотири роки.

Межигірський зоолог

Фото: Анастасія Власова/Громадське

Більше про:
# ТОП-5
Пов`язані новини