У китайському уряді повідомили, що планують підписати торговельну угоду зі США, яка закінчить торговельну війну між країнами, найближчим часом. Однак там не виключають, що це станеться у 2020 році.

Про це повідомляє Reuters, посилаючись на представника міністерства торгівлі Китаю.

Нова торговельна угода має унормувати умови торгівлі між Китаєм та США, на яких наполягав Дональд Трамп, зокрема питання мит, державних субсидій промисловості тощо.

Водночас, як повідомляє Reuters, підписання «першої фази» торговельної угоди відкладається, оскільки у Китаї хочуть скасування мит на більш широкий спектр товарів, ніж у США, в той час як адміністрація Трампа розширює свої вимоги до Китаю.

7 листопада стало відомо, що США та Китай домовилися поступово скасувати мита на товари одне одного, закінчивши торговельну війну.

«Торговельна війна розпочалася із запровадження мит, тому вона має закінчитися скасуванням цих мит», — повідомив речник китайського Мінекономіки Ґао Фенґ.

Він зазначив, що протягом попередніх двох тижнів тривали насичені та конструктивні переговори про умови завершення торговельної війни. Скасування мит буде відбуватися паралельно та одночасно Китаєм та США у рівних пропорціях.

Раніше у МВФ підрахували, що через торговельну війну світова економіка може втратити близько 700 мільярдів доларів у 2020 році — це сума, еквівалентна ВВП Швейцарії.

Нагадаємо:

  • Торговельні відносини між США та Китаєм погіршились на початку 2018 року, коли США запровадили низку нових мит: спершу на імпорт сталі та алюмінію з усього світу, а потім на визначені категорії китайської продукції, що ввозиться до США.
  • Протягом року Вашингтон тричі підвищував мита до 25% на товари з КНР від сумочок до залізничного обладнання. Китай у відповідь накладав від 5 до 25% митних зборів на товари, імпортовані зі Сполучених Штатів. За приблизними даними, загальна вартість китайського імпорту, проти якого адміністрація Трампа запровадила мита, складає 250 мільярдів доларів на рік.
  • Торговельна війна у 2018 році мала негативні наслідки для фондових ринків світу. Зокрема, протягом китайські компанії втратили близько 2,4 трильйона доларів, також збитків зазнавали американські компанії AppleFord та інші. Крім цього, у Китаї зафіксували найнижчий рівень економічного зростання за останні 28 років..
  • У грудні 2018-го — березні 2019 року обидві держави погодилися припинити торговельну війну та сісти за стіл переговорів. Однак тоді домовленостей досягти не вдалося, і взаємні обмеження на імпорт продовжилися. Спроби закінчити торговельну війну відновилися у жовтні 2019 року, коли країни домовилися тимчасово не запроваджувати мита.
Поділитись: