Валовий внутрішній продукт Китаю у 2018 році зріс на 6,6% — це найнижчий показник за останні 28 років.

Зазначається, що головною причиною погіршення економічних показників Китаю стала торговельна війна зі США, внаслідок якої суттєва частина китайських компаній, орієнтованих на експорт до США, зазнали несподіваних збитків.

Наразі торговельна війна призупинена, допоки між офіційним Пекіном та Вашингтоном тривають торговельні переговори. Водночас, аналітики очікують, що навіть у разі успішного завершення переговорів та закінчення торговельної війни, сповільнення Китайської економіки продовжиться і у 2019 році.

Зазначимо, що Китайська економіка є другою найбільшою у світі (після США). Так, зростання ВВП Китаю відповідає за третину зростання світової економіки. У разі значного уповільнення економіки КНР у світі зменшиться попит на низку сировинних та інших товарів, що може стати передумовою початку економічної кризи.

Раніше повідомлялося, що у 2018 році обсяги продажу автомобілів у Китаї впали вперше за 20 років.

Напередодні стало відомо, що президент США Дональд Трамп планує найближчим часом укласти нову торговельну угоду з Китаєм та покласти край торговельній війні. Так Трамп хоче стимулювати ріст акцій на фондовому ринку США.

Зазначимо, що торговельні відносини між США та Китаєм погіршились на початку 2018 року, коли США запровадили низку нових мит: спершу на імпорт сталі та алюмінію з усього світу, а потім на визначені категорії китайської продукції, що ввозиться до США. За останніми даними, загальна вартість китайського імпорту, проти якої адміністрація Трампа запровадила мита, складає 250 мільярдів доларів на рік.

Водночас, торговельна війна мала негативні наслідки для фондових ринків світу. Зокрема, протягом 2018 року китайські компанії втратили близько 2,4 трильйона доларів, також збитків зазнавали американські компанії AppleFord та інші.

11 грудня повідомлялось, що Китай готується зробити перший крок до деескалації у торговельній війні зі США. Зокрема, там погодились знизити мита на американські автомобілі.

Такий крок з боку Пекіна послідував після переговорів Трампа та президента Китаю Сі Цзіньпіня на саміті «Великої двадцятки» в Аргентині. Лідери країн домовилися не запроваджувати нові мита на імпорт з обох держав у майбутні 3 місяці. За цей час вони обговорять подальше торговельне співробітництво.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:Лідери G20 в Аргентині: як Трамп і Путін так і не «станцювали політичне танго»

Нагадаємо, що 17 вересня США запровадили мита на найбільшу порцію китайського імпорту, вартість якого складає 200 мільярдів доларів на рік. Невдовзі у Китаї відповіли, що запровадять мита на американський імпорт, вартість якого складе 60 мільярдів доларів на рік.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Торговельні війни Трампа: вплив на Україну та світ

Поділитись: