Трамп попросив голову апарату Білого дому Джона Келлі, міністра оборони Джеймса Меттіса та свого радника Джона Болтона представляти адміністрацію під час церемоній прощання

Президент США Дональд Трамп попросив голову апарату Білого дому Джона Келлі, міністра оборони Джеймса Меттіса та свого радника Джона Болтона представляти адміністрацію під час церемоній прощання з сенатором-республіканцем Джоном Маккейном.

Про це повідомляє прес-служба Білого дому.

Трамп додав, що попросив віце-президента Майка Пенса виступити на церемонії на честь Маккейна в Капітолії 31 серпня.

«Попри на наші політичні розбіжності, я поважаю сенатора Маккейна за його службу нашій країні, і на його честь я розпорядився приспустити державний прапор і залишити у такому положенні до дня похорону», — сказав Трамп.

Він зазначив, що на прохання сім’ї Маккейна дозволив військове транспортування останків сенатора з Аризони до Вашингтона.

«Його труну везтиме кінь і супроводжуватиме оркестр із почесною вартою під час церемонії прощання у Військово-морській академії Сполучених Штатів», — розповів Трамп.

Раніше повідомлялось, що Дональд Трамп відхилив пропозицію публікаціїзаяви, у якій Маккейна назвали героєм.

25 серпня помер американський сенатор-республіканець Джон Маккейн.

Президент Франції Еммануель Макрон та прем'єр-міністерка Великої Британії Тереза Мей висловили свої співчуття у зв'язку зі смертю американського сенатора Джона Маккейна, який помер від раку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖМаккейн проти раку: портрет одного з найзатятіших лобістів інтересів України

У 2017 році у Маккейна діагностували гліобластом - злоякісну пухлину мозку. Попри захворювання, він продовжував працювати в Сенаті. Напередодні смерті він вирішив припинити лікування пухлини мозку.

Під час кампанії 2016 року виступав проти Дональда Трампа та продовжував критикувати його після обрання.

До приходу в політику Маккейн служив в авіації, зокрема був учасником війни у ​​В'єтнамі, де був збитий і взятий в полон, у якому провів понад п'ять років.

Серед українців Маккейн був відомий як лобіст українських інтересів на Заході. 

Поділитись: