Президент США Дональд Трамп та президент РФ Володимир Путін близько години говорили телефоном.

Про це повідомили у Білому домі, пише ТАСС.

Лідери обговорили кризу в Венесуелі, ситуацію навколо КНДР та оприлюднення доповіді спецпрокурора Роберта Мюллера за підсумками дворічного розслідування про втручання РФ в американські вибори. Крім того, Трамп з Путіним обговорили можливе нове ядерну угоду між США, Росією і Китаєм та можливість продовження Договору про заходи щодо подальшого скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь.

У Кремлі додали, що Трамп і Путін зачіпали питання ситуації в Україні в контексті недавніх президентських виборів. Президент РФ заявив, що новій українській владі «потрібно зробити реальні кроки з реалізації Мінських домовленостей, які мають ключове значення для вирішення внутрішньоукраїнського конфлікту».

У Білому домі заявили, що розмова мала позитивний характер. У Кремлі заявили, що розмову ініціювала американська сторона.

Зазначимо, що це перший контакт Путіна з Трампом після саміту «Великої двадцятки» в Аргентині, який відбувся у грудні 2018-го. Тоді Трамп неочікувано скасував заплановану окрему зустріч з Путіним, відтак вони лише коротко поспілкувалися в кулуарах форуму.

Нагадаємо, 25 квітня президент Росії Володимир Путін вперше зустрівся з північнокорейським лідером Кім Чен Ином у Владивостоці.

Поділитись: