Світ

Трамп на сніданку у Вашингтоні заявив про перемогу над «Ісламською державою»

8 лютого, 2018 20:47
Світ/Трамп на сніданку у Вашингтоні заявив про перемогу над «Ісламською державою»
Зберегти
Вигляд
Президент США Дональд Трамп заявив про перемогу над «Ісламською державою» у вашингтонському готелі Hilton на молитовному сніданку — щорічному заході, в якому беруть участь сотні гостей з усього світу.

Президент США Дональд Трамп заявив про перемогу над «Ісламською державою» у вашингтонському готелі Hilton на молитовному сніданку — щорічному заході, в якому беруть участь сотні гостей з усього світу.

Про це повідомляє CNN.

Сніданок розпочався з виступу конгресменів від Демократичної і Республіканської партій. Було виголошено кілька молитов.

Основну частину промови президент США присвятив міркуванням про єдність американського народу, «який згуртовують божа благодать і бог в серце кожного громадянина». Трамп розповів загрози, з якими стикаються США і жителі інших країн світу. ІД вбиває християн, євреїв, мусульман і представників релігійних меншин, сказав Трамп, після чого повідомив, що міжнародна коаліція з боротьби з ІД звільнила майже 100% території, яку «цю вбивці контролювали в Іраку і Сирії».

«Багато роботи залишається, але ми не зупинимося, поки не завершимо її», — запевнив він гостей сніданку в тому, що боротьба з терористами буде продовжена.

«Ми знаємо, що мільйони людей в Ірані, на Кубі, у Венесуелі, КНДР страждають від репресивних режимів. США підтримують всіх, хто страждає», — також сказав Трамп.

Трампа та інших промовців в залі слухали президент Гватемали Джиммі Моралес, президент Косово Хашим Тачі, прем'єр-міністр Косово Рамуш Харадінай, президент Латвії Раймонд Вейоніс, перша леді Руанди Жаннет Кагаме.

У липні 2017 прем’єр-міністр Іраку Хайдар аль-Абаді офіційно оголосив про перемогу над «Ісламською державою» у Мосулі.

У липні 2014 року лідер «Ісламської держави» Абу Бакр аль-Багдаді оголосив про утворення «халіфату» в Іраку та Сирії.

Штурм Мосула почали восени 2016 року. У наступі на Мосул брали участь майже 100 тисяч осіб — солдати іракської армії, курдські загони (пешмерга), а також численні нерегулярні збройні формування. З повітря їх підтримували 90 літаків ВПС Іраку та міжнародної коаліції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чим відома мечеть Мосула, знищена «Ісламською Державою»?

Іракські сили почали наступ на Старе місто в Мосулі у неділю, 18 червня.

ЧИТАЙТЕ: Звільнення Мосула: 10 фактів про колишню столицю ІДІЛ в Іраку

Пов`язані новини