Президент США Дональд Трамп назвав імена п'ятьох можливих претендентів на місце Джона Болтона, якого нещодавно звільнили з посади радника з національної безпеки.

Більшість з цього списку — нинішні або колишні співробітники адміністрації Білого дому, пише «Голос Америки».

Радник займається питаннями національної безпеки в Білому домі і консультує президента з питань оборони, безпеки та дипломатії. Ця позиція не вимагає затвердження в Сенаті.

Серед кандидатів, перерахованих Трампом — Ріки Уодделл, колишній заступник радника президента з нацбезпеки і Кейт Келлог, нинішній радник віцепрезидента Пенса з питань безпеки. Келлог був виконавчим секретарем Ради національної безпеки до того моменту, поки цей орган не очолив Болтон, призначений 17 місяців тому.

Третій кандидат — Роберт О'Брайан, парламентер по звільненню заручників, ще один можливий претендент — Фред Флейц, колишній співробітник ЦРУ і кошлишній виконавчий секретар Ради національної безпеки, який свого часу був главою апарату Болтона в Держдепартаменті. Флейц відомий як критик Тегерана, він заявляв, що деякі мусульманські спільноти у США схильні до «радикального світогляду, який хоче знищити сучасне суспільство, створити всесвітній халіфат і поширити шаріатське право на всіх жителів Землі».

Ліза Гордон-Хагерті, заступник міністра з ядерної безпеки в Міністерстві енергетики США — ще одна кандидатка на місце Болтора.

У Білому домі ж зазначили, що список не остаточний. 

10 вересня Дональд Трамп звільнив свого радника з національної безпеки Джона Болтона. Як пише The New York Times, у Болтона й Трампа розходилися поглядах на КНДР, Іран, Північну Корею та Афганістан. Джон Болтон займав посаду радника президента з національної безпеки з квітня 2018 року. Він підтримував вихід США з ядерної угоди з Іраном та виступав за продовження санкцій проти Росії. 28 серпня 2019 року Болтон зустрівся із Зеленським. Також Болтон обговорив із секретарем РНБО Данилюком захист промисловості від недобросовісної економічної поведінки Китаю.

Поділитись: