Президент США Дональд Трамп відмовився засудити Росію через отруєння опозиціонера Олексія Навального. Він каже, що ще не ознайомився з доказами про отруєння.

Про це Трамп заявив на брифінгу у Білому домі, передає CNN.

«Я не знаю, що точно сталося, але це жахливо. Цього не мало статися. Поки я не бачив доказів (про отруєння — ред.), але обов'язково прогляну їх», — сказав політик.

На питання, чи будуть США якось діяти, якщо Росія виявиться винною в ситуації з Навальним, відповів: «Думаю, будемо». Але не уточнив, як саме.

«Цікаво, що всі завжди згадують Росію. Я не проти, щоб ви згадували Росію, але зараз Китай є країною, про яку треба говорити більше, ніж про Росію», — зазначив Трамп.

За його словами, він засмутиться, якщо все-таки виявиться, що саме російський уряд стояв за отруєнням Навального, додавши: «Я справді ладнаю з президентом Путіним».

А що з Навальним?

Опозиціонеру стало погано вранці 20 серпня, коли він летів із Томська до Москви. Літак екстрено посадили в Омську, політика госпіталізували. Він впав у кому.

Речниця Навального Кіра Ярмиш одразу заявила про отруєння політика і припустила, що йому могли щось підмішати в чай, який він пив в аеропорту перед вильотом. Російські лікарі не підтверджували версії про отруєння.

У підсумку лікарям вдалося забрати Навального і вивезти його на лікування до клініки «Шаріте».

Спеціалісти бундесверу (армія ФРН) встановили, що Навального отруїли речовиною з групи «Новічок». Саме речовиною з цієї групи російське ГРУ намагалося вбити колишнього розвідника РФ Сергія Скрипаля у Великій Британії.

Отруєння Навального вже засудили в НАТО, Єврокомісії та Україні.

Поділитись: