Трамп незаплановано приїхав до Афганістану та заявив про поновлення перемовин із «Талібаном»
Президент США Дональд Трамп несподівано прибув до Афганістану 28 листопада, коли американці святкують День подяки. Він заявив, що Сполучені Штати поновлюють перемовини з «Талібаном».
Про це повідомляє The New York Times.
«Талібан хоче укласти угоду, і ми з ними зустрінемося. Ми залишимося тут, поки в нас не буде такої угоди або повної перемоги, а вони («Талібан» — ред.) дуже хочуть укласти таку угоду», — сказав Трамп на зустрічі з президентом Афганістану Ашрафом Гані.
Президент США додав, що «Талібан» нині погоджується на припинення вогню — на цьому раніше наполягав і президент Афганістану.
Трамп також підтвердив, що США скорочують свою військову присутність у країні з 12-13 тисяч військових до 8600.
Це перший візит Дональда Трампа до Афганістану. The New York Times зазначає, що про нього публічно не оголошували з міркувань безпеки.
У вересні Трамп уже заявляв про те, що хоче зустрітися з лідерами «Талібану». Зустріч мала відбутися 8 вересня в Кемп-Девіді, заміській резиденції президента, утім Трампу довелося її скасувати та припинити мирні перемовини через начебто напад талібів у столиці Афганістану Кабулі, внаслідок якого загинуло 12 людей, у тому числі американський військовий.
Окрім заяви про поновлення перемовин із талібами, Дональд Трамп також привітав військових на американській авіабазі Баграм із Днем подяки, передає The Washington Post.
Талібан — радикальний ісламістський рух, що діє в Афганістані та Пакистані. Виник у 1994 році. Його перші члени вербувалися з афганських біженців, які залишили Афганістан через війну 1979-1989 рр. і отримували релігійну освіту на території Пакистану. Назва руху походить від арабського «таліб» — учень. Сьогодні, за різними оцінками, чисельність бойовиків «Талібан» становить від 25 до 45 тисяч людей. У 2003 році Радою Безпеки ООН рух визнано терористичною організацією.
Після терористичних атак 11 вересня 2001 року США розпочали «війну проти терору» й «Талібану» зокрема, адже ті співпрацювали з «Аль-Каїдою» та Осамою бін Ладеном. Після приходу американців в Афганістан Талібан утратив значні території й залишив Кабул та інші великі міста. За різними даними, таліби в Афганістані контролюють від 10% до 70% територій. У районах, підконтрольних Кабулу, вони часто влаштовують терористичні атаки.
- Поділитися: