Президент США Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати готують «потужну» реакцію на спроби китайської влади обмежити права і свободи мешканців Гонконгу.

Про це він сказав на пресконференції в Білому домі, передає Reuters.

Водночас ніяких подробиць Трамп не розкрив. На запитання журналістів, чи збирається президент накласти санкції на Китай, він відповів: «Ми зараз щось робимо. Я думаю, ви вважатимете це дуже цікавим. Але я не буду говорити про це сьогодні».

«Це те, про що ви почуєте … до кінця тижня. Я думаю, це буде дуже потужно», — зазначив Трамп.

Нагадаємо, 25 травня у Гонконгу люди вийшли на масову акцію протесту проти посилення влади материкового Китаю. Протести на території розгорілися з новою силою після оголошення Пекіном наміру ухвалити так званий закон про національну безпеку, який набуде чинності без його затвердження гоконзькою владою.

Протести в Гонконзі тривають із березня 2019 року. Приводом стала прийнята поправка до закону, яка б дозволила екстрадувати людей з Гонконгу до материкового Китаю. Очільниця території Кері Лем 23 жовтня виконала свою обіцянку відкликати поправку, проте протести це не зупинило.

Згодом протестувальники почали вимагати демократичних реформ, зокрема загального виборчого права, розслідування випадків насильства силовиків над протестувальниками та відставки самої Лем.

Гонконг — особливий адміністративний район Китаю, один із фінансових центрів світу, розташований на острові на південному сході країни, колишня британська колонія. Після закінчення Другої світової війни Гонконг належав Великій Британії, але у 1984 році Лондон зобов’язався передати Гонконг Пекіну за умов, що острів збереже економічну незалежність і капіталістичний устрій. У 1997 році Китай отримав суверенітет над Гонконгом, відтоді вони існують за формулою «одна країна — дві системи».

Поділитись: