Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп 4 жовтня підписав і оприлюднив нову Національну стратегію боротьби з тероризмом.

Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп 4 жовтня підписав і оприлюднив нову Національну стратегію боротьби з тероризмом.

Про це повідомила прес-служба Білого дому.

«Коли йдеться про тероризм — ми зробимо все необхідне для захисту нашої нації», — заявив Трамп.

Національна стратегія боротьби з тероризмом — документ, який окреслює загальні положення американської влади щодо захисту громадян країни від терористичної загрози.

Серед основних положень «Стратегії»: виявлення джерел тероризму, боротьба з радикалізацією та вербуванням, ліквідація джерел підтримки терористів, оновлення й інтеграція антитерористичного інструментарію США, захист американської інфраструктури та допомога в боротьбі з тероризмом міжнародним партнерам.

« Слоган «Америка понад усе» не значить – «Америка сама по собі». Ми будемо розширювати коло партнерів по боротьбі з радикальним ісламізмом, тероризмом, який спонсорує Іран, та іншими формами жорстокого екстремізму. Ми будемо заохочувати наших партнерів серйозніше боротися з тероризмом і сприяти їхній самостійній протидії терористичній загрозі», — йдеться у документі.

В документі також зазначено, що за президента Трампа США та їхні світові партнери суттєво ослабили і «практично винищили» ісламістську організацію «Ісламська держава» на території Іраку та Сирії і врятували таким чином понад 7,5 мільйонів життів.

Нагадаємо, директорка ЦРУ Джина Гаспел заявила, що Центральне розвідувальне управління США планує більше інвестувати у збір інформації про «складні країни».

США заявили, що готові запровадити нові санкції проти Туреччини, якщо влада країни не відпустить американського пастора Ендрю Бренсона, якого звинувачують у тероризмі та шпигунстві.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ІДІЛ та п'ять століть війни на Філіппінах — спецрепортаж

/Лев Коротаєвський

Поділитись: