Президент США Дональд Трамп подав до Верховного суду два позови на рішення судів попередньої інстанції щодо оприлюднення його податкових декларацій.

Про це повідомляє «Голос Америки».

Так, суди нижчої інстанції зобов’язали бухгалтерську компанію Mazars передати податкові декларації Трампа демократам у Конгресі. Один позов глави Білого дому оскаржує відповідне рішення Апеляційного суду федерального округу Колумбія, другий — аналогічні ухвали нью-йоркських судів.

Адвокати Трампа назвали ці рішення незаконними, зокрема наголосивши, що вперше конгресмени намагаються отримати подібну інформацію про чинного президента.

У 2016 році Трамп відмовився добровільно публікувати свою податкову декларацію, порушивши багаторічну американську президентську традицію. Не оприлюднив її він й у наступні роки.

Сам Трамп пояснює таке рішення тим, що його декларації досі проходять аудит. Він звинуватив демократів у тому, що вони хочуть зробити цю історію частиною виборчої кампанії 2020 року.

Ймовірно головний суперник Трампа на наступних виборах демократ Джо Байден заявив, що американці мають право знати, що глава Білого дому «ховає у своїх податкових деклараціях».

Раніше колишнього радника Трампа визнали винним у брехні Конгресу.

Також прокуратура США розслідує, чи мав адвокат Трампа Джуліані вигоду від газових проєктів в Україні. Це розслідування розпочалось на фоні процедури імпічменту Трампа, яку запустили у Палаті представників через можливий тиск президента США на Україну.

Сам Трамп запевнив, що переможе на президентських виборах 2020 року без допомоги України.


Поділитись: