Федеральна прокуратура США розпочала розслідування щодо особистого адвоката Дональда Трампа Рудольфа Джуліані через ймовірну вигоду від газового бізнесу в Україні.

Про це повідомляє The Wall Street Journal.

Прокуратура перевірить, чи мав Джуліані особисту вигоду від газових проєктів в Україні, які просували його бізнесмени Лев Парнас та Ігор Фруман, яких затримали у США.

Зазначається, що у 2019 році бізнесмени під час зустрічі з українськими чиновниками та топменеджерами енергетичної сфери просували свою нову компанію, а також планували будівництво трубопроводу з Польщі в Україну з американським газом. Вони заявляли, що проєкт підтримують в адміністрації Трампа, а Джуліані їхній партнер у проєкті.

Як пише Bloomberg, прокурори вивчають можливі фінансові порушення адвоката Трампа. У прокуратурі вважають, що можливі звинувачення стосуватимуться підкупу іноземних чиновників та змову.

10 жовтня у США затримали двох бізнесменів, вихідців із Радянського Союзу, Ігоря Фрумана та Льва Парнаса. Їх називають сполучною ланкою між адвокатом Дональда Трампа Рудольфом Джуліані й українськими високопосадовцями.

Фруман і Парнас відмовилися свідчити в Конгресі в межах розслідування про ймовірний тиск Трампа на президента України Володимира Зеленського.

Фруман і Парнас — уродженці України та Білорусі, які мають американське громадянство. Обидва вони вели бізнес у США і фінансували Республіканську партію на парламентських виборах 2018 року. 

Фрумана і Парнаса звинувачують у порушенні законодавства про фінансування виборчої кампанії, обмані Федеральної виборчої комісії та змові. У 2018 році вони перевели на користь Республіканської партії та прихильників Трампа кошти, на суму понад 500 тисяч доларів.

Прокурори у США припускають, що частина цих коштів була незаконно отримана від іноземців, зокрема росіян.

Раніше журналісти BuzzFeed News і OCCRP, які провели спільне розслідування, з’ясували, що саме Фруман і Парнас організували переговори Джуліані з ексочільниками ГПУ Юрієм Луценком та Віктором Шокіним, які радили Джуліані, як вплинути на репутацію Джо Байдена — потенційно головного конкурента Трампа на майбутніх виборах.

Напередодні інавгурації Зеленського, у травні 2019 року, Фруман і Парнас провели кілька зустрічей з майбутньою владою у Києві. За даними розслідувачів, між першим і другим туром виборів бізнесмени спілкувалися з Сергієм Шефіром (нинішній помічник Зеленського) та Іваном Бакановим (нинішній глава Служби безпеки України).

Парнас та Фруман також намагались встановити контакт з новим президентом України Володимиром Зеленським через олігарха Ігоря Коломойського. У травні 2019 року Джуліані назвав і Парнаса, і Фурмана «своїми клієнтами», пишучи у Twitter про погрози їм з боку Ігоря Коломойського.

Крім того, Парнас і Фруман імовірно намагалися домогтися усунення Марі Йованович з посади експослині США в Україні.

У США триває скандал щодо ймовірного тиску Трампа на Зеленського.

  • На початку вересня 2019-го інформатор з Білого дому подав скаргу до Конгресу, у якій йшлося, що Трамп під час розмови з президентом України Володимиром Зеленським у липні 2019-го нібито вимагав відновити розслідування у справі компанії Burisma, у раді директорів якої працював Гантер Байден, син конкурента Трампа на виборах 2020, демократа Джо Байдена.
  • У Конгресі США почали розслідування щодо можливих спроб Трампа та його адвоката Рудольфа Джуліані тиснути на українську владу.
  • 24 вересня у Палаті представників США запустили процедуру імпічменту Трампу. Трамп визнав, що під час бесіди із Зеленським згадував про Байдена, але запевняє, що не тиснув на президента України.
  • 25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму липневої розмови Трампа і Зеленського. У ній Трамп просить Зеленського «зробити йому послугу» і «розібратися зі справою», на що Зеленський каже, що наступний генпрокурор буде «стовідсотково його людиною».
Поділитись: