Президент США Дональд Трамп планує підписати указ про оголошення надзвичайного стану в країні для забезпечення фінансування стіни на кордоні з Мексикою, заявив лідер більшості в Сенаті США Мітч Макконнелл.

За словами сенатора, Трамп також підпише компромісну угоду з демократами. Йдеться про угоду, якої досягли республіканці та демократи у Сенаті 12 лютого.

«Він (Трамп, — ред.) сказав, що готовий підписати угоду ... Він також оголосить надзвичайний стан у той же час», — сказав Макконнелл.

Сенатор наголосив, що пообіцяв Трампу підтримати оголошення надзвичайного стану.

У Білому домі підтвердили намір Трампа підписати указ про надзвичайний стан.

Раніше Трамп заявляв, що планує оголосити надзвичайний стан, якщо переговори з демократами щодо фінансування стіни не матимуть результату.

Нагадаємо, що 25 січня президент США та Демократична партія домовилися про тимчасове припинення «шатдауну» та відновлення роботи уряду до 15 лютого 2019 року.

3 січня Палата представників Конгресу США, більшість у якій представляють демократи, ухвалила законопроекти, спрямовані на завершення тимчасового припинення роботи уряду, так званого «шатдауну». Утім Палата відкинула вимогу про додаткове фінансування стіни на кордоні з Мексикою.

Згодом на зустрічі з Конгресом Трамп заявив про свою непоступливість у питанні фінансування будівництва стіни на кордоні з Мексикою.

9 січня Дональд Трамп виступив зі зверненням до американської нації на тлі політичної кризи, яка виникла через небажання демократів схвалити виділення 5,7 мільярда доларів на будівництво стіни на кордоні з Мексикою. Трамп пояснив, що стіна на кордоні з Мексикою дуже швидко себе окупить.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ 10 цифр про два роки президентства Трампа

Нагадаємо, каменем спотикання при погодженні бюджету стала вимога президента США Дональда Трампа виділити 5 млрд доларів на будівництво стіни вздовж кордону з Мексикою, проти чого виступають демократи. Напередодні Сенат США ухвалив тимчасовий бюджет країни до 8 лютого 2019 року, не погодившись виділити 5 мільярдів доларів, які стали предметом суперечки.

Робота федеральних установ США частково припинилась опівночі 22 грудня через відсутність грошей внаслідок неухвалення бюджету. Доки дебати щодо бюджету тривають, близько 800 тисяч федеральних службовців не отримують зарплату. Частину чиновників відправили в неоплачувані відпустки, інші продовжують роботу без оплати.

Поділитись: