Дональд Трамп обіцяв помилувати Джуліана Ассанжа, якщо той скаже, що Росія не була причетна до публікації електронного листування Демократичної партії США під час президентської передвиборчої кампанії 2016 року.

Як повідомляє The Guardian, про це заявили в суді в Лондоні, де нині слухається справа Ассанжа.

Зазначається, що Трамп передав пропозицію Ассанжу через колишнього американського конгресмена Дану Рорабахера ще в серпні 2017 року — тоді Ассанж переховувався в посольстві Еквадору у Великій Британії.

Тоді, за словами адвокатки Ассанжа Дженіфер Робінсон, Рорабахер «за вказівкою президента (США — ред.) запропонував помилування чи певний спосіб визволення, якщо Асанж… скаже, що Росія не мала стосунку до витоку (електронного листування — ред.) Національного комітету Демократичної партії США».

Нагадаємо, під час передвиборчої кампанії у США 2016 року WIkileaks опублікував електронні листи Гілларі Клінтон, написані під час її перебування на посаді держсекретаря. З них стало відомо, що вона користувалася особистою поштою для обговорення державних справ. Це вплинуло на перебіг передвиборчої кампанії.

Засновника платформи Wikileaks, що опублікувала сотні секретних документів уряду США, затримали 11 квітня 2019 року. Поліції вдалося затримати Джуліана Ассанжа після того, як посольство Еквадору в Лондоні, де він мешкав останні сім років, перестало надавати йому притулок.

У листопаді 2019-го понад 60 лікарів написали відкритий лист до глави Міністерства внутрішніх справ Великої Британії, в якому зазначили, що засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж потребує термінової медичної та психологічної допомоги.

Джуліан Ассанж — інтернет-активіст, заснував Wikileaks у 2006 році. Народився в Австралії, також має громадянство Еквадору. Опублікував надсекретні дані про шпигунські скандали, корупцію у вищих колах влади, військові злочини та дипломатичні таємниці. Нині він перебуває під вартою у Великій Британії.

Екстрадиції засновника WikiLeaks вимагає влада США, де його звинувачують у публікації імен секретних джерел і змові з інформатором, колишнім військовим аналітиком розвідки США. Максимальне покарання, яке може загрожувати Ассанжу в США, — 175 років в'язниці.

Поділитись: