Засновник Wikileaks Джуліан Ассанж виступає перед журналістами на балконі посольства Еквадору в Лондоні, Великобританія, 19 травня 2017 року
Фото:

EPA-EFE / FACUNDO ARRIZABALAGA

Співзасновника Wikileaks Джуліана Ассанжа заарештували у посольстві Еквадору в Лондоні, де він переховувався останні 7 років.

Про це повідомляє BBC.

Президент Еквадору Ленін Морено заявив, що забрав в Ассанжа притулок після його неодноразових порушень міжнародних конвенцій.

Після цього поліція заявила, що Ассанжа взяли під варту і він з’явиться в суді «як тільки це стане можливим». Приводом для затримання стало порушення Ассанжем режиму звільнення під заставу у 2012 році, кажуть у поліції. Йдеться про відмову з'явитися до суду.

Одна з його адвокаток повідомила, що його арештували у зв'язку з запитом на екстрадицію.

Нагадаємо, Ассанж живе у посольстві Еквадору в Лондоні вже близько 7 років. Влада Еквадору надала Ассанжу притулок, коли той намагався уникнути екстрадиції до Швеції через розслідування звинувачень у зґвалтуваннях та сексуальних домаганнях.

У травні 2017 року Швеція припинила розслідування справи Ассанжа. Однак Велика Британія заявила, що заарештує Ассанжа за порушення умов звільнення під заставу.

У січні 2018-го він отримав громадянство Еквадору.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Директор ЦРУ назвав Wikileaks «недержавною ворожою розвідувальної службою».

21 квітня 2017-го року повідомлялося, що влада США планує офіційно висунути звинувачення засновникові організації WikiLeaks Джуліану Ассанжу і домогтися отримання ордера на його арешт.

Поділитись: