Дослідники зі США й Швейцарії проаналізували дієвість лікування коронавірусної хвороби препаратами гідроксихлорохін та хлорохін, які використовуються проти малярії та ревматологічних захворювань.

З’ясувалося, що вони збільшують ризик виникнення ускладнень у пацієнтів, зокрема із серцево-судинною системою, що створює додаткову загрозу смерті. Результати дослідження науковці оприлюднили у виданні Lancet.

Для визначення дієвості лікування коронавірусної хвороби гідроксихлорохіном та хлорохіном проаналізували дані понад 96 тисяч пацієнтів із усього світу. Із них майже 15 тисяч отримували лікування одним із зазначених препаратів; решту пацієнтів виокремили в контрольну групу.

З’ясувалося, що смертність у контрольній групі від коронавірусу склала 9,3%, тоді як серед пацієнтів, що приймали протималярійні препарати — від 16,4 до 23,8%. При цьому від 4 до 8% цих смертей припадало на проблеми із серцево-судинною системою, тоді як у контрольній групі — лише 0,3%.

Зазначимо, що президент США Дональд Трамп нещодавно заявив, що приймає гідроксихлорохін для профілактики COVID-19.

«Я приймаю його останні півтора тижні. Одну таблетку на день. Я думаю, що він хороший, я чув багато хорошого. Якщо ж він не допомагає — нехай, він мені не зашкодить. Його використовували 40 років проти малярії», — сказав Трамп.

Раніше Федеральне управління з контролю якості лікарських препаратів США (FDA) попередило про небезпеку побічних ефектів препарату гідроксихлорохін у лікуванні COVID-19.

Станом на ранок 22 травня у світі з початку пандемії зафіксували 5 млн 197 тисяч 519 випадків коронавірусного захворювання COVID-19. З них 2 млн 82 тисячі 573 людини одужали та 334 672 — померли. Наразі інфікованими залишається 2 млн 780 тисяч 274 людини.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
Поділитись: