У США компанія Moderna Inc повідомляє про успіх під час перших випробувань вакцини проти коронавірусної хвороби COVID-19.

Про це повідомляють у компанії Moderna.

Так, експериментальна вакцина mRNA-1273 на ранній стадії клінічних випробувань виробила антитіла, здатні нейтралізувати коронавірус SARS-CoV-2 в організмі людини. 

Науковці давали учасникам дослідження три різні дози вакцини (25, 100 та 250 мікрограмів). Усього вакцину давали 45 людям. У компанії повідомляють, що на 43 день після введення вакцини в організмі всіх пацієнтів виявили антитіла до коронавірусу. Антитіла були у такій же кількості, як і у людей, які одужали після COVID-19, або у більшій кількості.

Загалом Moderna оцінює вакцину, як безпечну та таку, що добре переносить організм. Побічний ефект виявили лише в однієї пацієнтки. У неї з'явилося почервоніння біля місця ін'єкції, але побічний ефект швидко зник.

Під час другої фази випробувань дослідники вивчатимуть вплив 50 та 100 мікрограмів вакцини на організм. Третя фаза запланована на липень 2020 року

Нагадаємо, фармацевтична компанія почала клінічні випробування експериментальної вакцини проти коронавірусу у березні.

Раніше у Європейському агентстві з лікарських засобів заявляли, що за «оптимістичним сценарієм» вакцина проти коронавірусу буде готова у наступному році.

Нагадаємо, наприкінці квітня під егідою ВООЗ та Оксфордського університету розпочалися два найбільших у світі клінічних випробування ліків проти коронавірусної хвороби. Вони відбудуться приблизно в 170 лікарнях Великої Британії на близько 8 тисячах пацієнтів, де медики і вчені перевірять, чи зможуть зупинити відтворення коронавірусу в організмі п'ять уже наявних ліків.

Станом на зараз клінічно випробуваних ліків чи вакцини проти коронавірусної інфекції не існує. За оцінками ВООЗ, на їхнє виготовлення може піти до 18 місяців.

У світі вже зафіксували 4 млн 721 тисячу 851 випадок коронавірусного захворювання COVID-19. З них 1 млн 812 тисячі 164 людини одужали та 313 260 — померли. Наразі інфікованими залишаються 2 млн 125 тисяч 424 людини.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
Поділитись: