Президент США Дональд Трамп надіслав у Конгрес бюджетний запит на понад $4 трлн. План включає кошти для будівництва «великої стіни» на кордоні з Мексикою і нарощування військової потужності.

Президент США Дональд Трамп надіслав у Конгрес бюджетний запит на понад $4 трлн. План включає кошти для будівництва «великої стіни» на кордоні з Мексикою і нарощування військової потужності.

Про це повідомляє «Голос Америки».

«План Трампа здатний збільшити федеральний дефіцит на понад трильйон доларів. Також він не включає ще $400 млрд, передбачені законом про фінансування федерального уряду, який прийняв Конгрес і підписав президент у п'ятницю», — зазначається у повідомленні.

Запит представлять разом із планом розвитку інфраструктури, який передбачає виділення $200 млрд федеральних коштів і залучення інвестицій на $1,5 трлн на ремонт мостів, доріг, залізничних шляхів та інших об'єктів інфраструктури. Також $23 млрд на забезпечення прикордонної безпеки та дотримання імміграційного законодавства. Зокрема, $18 млрд планують витратити на будівництво стіни на кордоні з Мексикою. План розрахований на 10 років.

Згідно з бюджетним планом на два роки, який Конгрес погодив минулого тижня, Пентагон у 2018 році отримає рекордні $700 мільярдів.

Втім, повноваження щодо розподілу бюджетних коштів належать виключно Конгресу США, тому комітет з бюджету може проігнорувати запит президента. Оскільки план Трампа передбачає список пропозицій для законодавців.

Нагадаємо, що 7 лютого 2018 року палата представників Конгресу США ухвалила тимчасовий бюджет до 23 березня, спрямований на уникнення нового «закриття» федерального уряду.

Наприкінці січня 2017 року Трамп підписав указ про будівництво стіни на кордоні з Мексикою. Вона покликана зупинити наркотрафік з країни у США. Спорудження «великої стіни» на кордоні з Мексикою є однією з передвиборних обіцянок американського президента.

Загальна вартість всього будівництва стіни уздовж південного кордону може перевищити $21 млрд. Водночас, у березні 2017 року Міністерство внутрішньої безпеки США виділило на будівництво стіни з Мексикою лише $20 млн.

/Марина Балан

Поділитись: