Президент США Дональд Трамп схвалив наступальну кібероперацію на комп'ютерні системи Ірану, які використовуються для управління запусками ракет.

Про це повідомила газета The Washington Post із посиланням на джерела.

Пентагон пропонував провести її після інциденту з танкерами Оманській затоці. Газета зазначає, що розробка операції розпочалася раніше і могла зайняти від тижня до одного місяця.

Операція проти Корпусу вартових ісламської революції (елітне іранське військово-політичне формування) координувалася з Центральним командуванням США, військовою організацією, що діє на всьому Близькому Сході.

«Ця операція накладає витрати на зростаючу іранську кіберзагрозу, але також слугує для захисту військово-морського флоту Сполучених Штатів і морських операцій в Ормузькій протоці», — сказав Томас Боссерт, колишній високопоставлений чиновник Білого дому з кібербезпеки в адміністрації Трампа.

Нагадаємо, 3 червня в Оманській затоці зазнали аварії два танкери, що належать норвезькій і японській компаніям. За даними ЗМІ, судна стали жертвами торпедної атаки. Іранські екстрені служби врятували 44 моряки. Інших підібрав на борт військовий корабель США.

Сполучені Штати Америки звинуватили у напад Іран і відправили в район Оманської затоки есмінець USS Mason.

Пізніше міністерство закордонних справ Великої Британії услід за США поклало на Іран відповідальність за нещодавні інциденти із танкерами в Оманській затоці.

Газета The Times дізналася про намір британської влади відправити до Перської затоки 100 морських піхотинців.

Також повідомляли, що за кілька годин до вибухів на танкерах Іран спробував збити американський безпілотний літальний апарат ракетою класу «земля-повітря».

Поділитись: