Офіційно контингент військ США в Іраку становить більше 5 тисяч чоловік, в Сирії перебуває близько 500 американських солдатів.

Президент США Дональд Трамп дозволив міністру оборони Джеймсу Меттісу самостійно ухвалювати рішення про зміну чисельності військового контингенту в Сирії та Іраку.

Таким чином було скасовано «заплутану» систему лімітів, яка була запроваджена за часів президентства Обами, повідомляє Reuters.

У свою чергу, представники Пентагону підтвердили цю інформацію, але зауважили, що наразі ніяких змін не було зроблено.

Міністерство оборони зауважує, що дане рішення ухвалене для більш ефективної боротьби проти угруповання «Ісламська держава».

Офіційно контингент військ США в Іраку становить більше 5 тисяч чоловік, в Сирії перебуває близько 500 американських солдатів.

Однак зауважується, що у статистиці Міноборони не враховані військові, які перебувають на тимчасовій службі або перебувають на обліку за особливими правилами утримання особового складу. Тому реально в Іраку може перебувати близько семи тисяч військових, в Сирії – значно більше 500 військовослужбовців армії США.

Нагадаємо, що в ніч на 7 квітня Сполучені Штати запустили 59 крилатих ракет «Томагавк» по авіабазі сирійських урядових військ у відповідь на хімічну атаку в провінції Ідліб. 

4 квітня у місті Хан-Шейхун в утримуваному повстанцями районі Ідліб на півночі Сирії близько 60 мирних мешканців загинули від отруєння газомРезультати розтину жертв отруєння у сирійській провінції Ідліб підтвердили те, що проти них була використана хімічна зброя.

Рада Безпеки ООН провела за ініціативою Франції засідання. У підсумку голосування не відбулось, а США пообіцяли вжити «власні заходи». 

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile